نگاه داشتن حادثه درمانی اتوبوس کامیون

نگاه داشتن: حادثه درمانی اتوبوس کامیون عملیات امداد و نجات امداد و نجات هلال احمر تصادف

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی خرید و فروش چند صد میلیونی مجوز داروخانه ها در بازار پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت درآمد 10- 12 درصدی!

داروخانه ای در غرب پایتخت کشور عزیزمان ایران با فروش 6 میلیون تومان نقدی و 50 میلیون تومان به صورت بیمه را به همراه ملک و مجوز داروخانه دو میلیارد و دویست میلیو

خرید و فروش چند صد میلیونی مجوز داروخانه ها در بازار پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت درآمد 10- 12 درصدی!

خرید و فروش چند صد میلیونی مجوز داروخانه ها در بازار پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت درآمد 10- 12 درصدی!

عبارات مهم : ایران

داروخانه ای در غرب پایتخت کشور عزیزمان ایران با فروش 6 میلیون تومان نقدی و 50 میلیون تومان به صورت بیمه را به همراه ملک و مجوز داروخانه دو میلیارد و دویست میلیون تومان قیمت گذاشته اند.

چند سالی می شود که صدور مجوز تاسیس داروخانه به مانند مشاغل دیگر به علت اشباع شدن بازار متوقف شده است هست. به عبارتی ظرفیت بازار اجازه تاسیس داروخانه تازه را نمی دهد و در نتیجه وزارت بهداشت نیز از صدور مجوز تازه امتناع می کند.

خرید و فروش چند صد میلیونی مجوز داروخانه ها در بازار پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت درآمد 10- 12 درصدی!

به گزارش پول نیوز؛ از سوی دیگر محدودیت و شرایط خاص کسب امتیازات مورد نظر جهت صدور مجوز داروخانه درکشور باعث شده است تا عملا تعداد قابل توجهی از داروسازان و فارغ التحصیلان داروسازی جهت دست و پاکردن شغل و حرفه ای مرتبط با رشته تحصیلی ارزش سرگردان باشند. سرگردانی که درنهایت آنها را یا دارو فروش و نسخه پیچ می کند و یا مجبورشان می کند شغل هایی بی ربط را گزینش کند. در این میان آنها که وضع مالی یا موقعیت بهتری دارند، در آرزوی یافتن وقت شغلی بهتر به کشورهای دیگر مهاجرت می کنند. ولی شرایط کنونی اقتصاد داروخانه های کشور چگونه است؟

دلایل خرید و فروش مجوز داروخانه ها

داروخانه ای در غرب پایتخت کشور عزیزمان ایران با فروش 6 میلیون تومان نقدی و 50 میلیون تومان به صورت بیمه را به همراه ملک و مجوز داروخانه دو میلیارد و دویست میلیو

در خواست مجوز جهت تاسیس داروخانه از شرکت غذا و داروی وزارت بهداشت شروع می شود، طبق موارد مندرج در مدارک مورد نیاز جهت صدور مجوز داروخانه، متقاضی این شغل در پایتخت کشور عزیزمان ایران باید 2750 امتیاز کسب کند ولی از سوی دیگر به علت محدودیت های تعداد داروخانه ها در کشور پروسه صدور مجوز تاسیس داروخانه به فارغ التحصیلان رشته داروسازی متوقف شده است است.

یکی از فاکتورهای تعیین کننده درصدور مجوز داروخانه، شاخص حدنصاب جمعیتی هست. این شاخص درحال حاضر درکشور ما ٤ هزارو٥٠٠ نفر است و این رقم به این معنی است که به ازای هر ٤٥٠٠نفر یک داروخانه درکشور وجود دارد. بر اساس این آمار کشور عزیزمان ایران در بین کشورهای منطقه بیشترین تعداد داروخانه را نسبت به جمعیتش دارد. به همین علت جهت دریافت مجوز تازه متقاضیان باید مدارک خود را به وزارت بهداشت ارائه دهند و بعضا دیده می شود اشخاصی نزدیک به ده سال در نوبت دریافت مجوز قرار گرفته اند ولی هنوز از مجوز خبری نیست.

همین عنوان یعنی زیاد کردن بیش از حد مجوز های صادر شده است در سالهای گذشته، کاغذبازی های زیاد و عدم صدور مجوز در شرایط کنونی باعث شده است است تا بازار سیاه خرید و فروش یا اجاره مجوز داروخانه در میان آگهی های جراید داغ شود.

خرید و فروش چند صد میلیونی مجوز داروخانه ها در بازار پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت درآمد 10- 12 درصدی!

این گونه است که اگر به هشت بند موجود در وب سایت شرکت غذا و دارو جهت دریافت مجوز داروخانه توجه داشته باشیم داشتن تخصص در این زمینه جزو ملزومات اساسی نیست و می توانید کار را با استفاده از تحصیلات و تخصص یک داروساز و مسئول فنی داروخانه رسما شروع کنید که همین عنوان دقیقا به عنوان خلأ قانونی مورد استفاده جهت خرید و فروش مجوزها مورد استفاده قرار می گیرد.

این معامله با معرفی مسئول فنی و استخدام وی به عنوان کارمند کاملا قانونی و رسمی تمام شده است و شما می توانید در آینده از سود فروش خوبتان به نفع سرمایه گذاری های مجدد حتی جهت خرید داروخانه ای دیگر نیز استفاده نمایید.

داروخانه ای در غرب پایتخت کشور عزیزمان ایران با فروش 6 میلیون تومان نقدی و 50 میلیون تومان به صورت بیمه را به همراه ملک و مجوز داروخانه دو میلیارد و دویست میلیو

اجاره 10 میلیون تومان در ماه تا فروش 900 میلیونی مجوزها

قیمت اجاره مجوز داروخانه به محل قرارگیری داروخانه و میزان فروش نقدی و بیمه ای آن بستگی دارد. جهت مثال مجوز یک داروخانه در شمال غرب پایتخت کشور عزیزمان ایران با فروش نقدی 4 میلیون تومان و فروش بیمه ای 5 میلیون تومان در روز نزدیک به 600 میلیون تومان خرید و فروش می شود.

خرید و فروش چند صد میلیونی مجوز داروخانه ها در بازار پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت درآمد 10- 12 درصدی!

بنابراین قیمت های مجوز داروخانه کاملا تفاوت دارد و بستگی به محل قرارگیری و میزان فروش داروخانه دارد. به عبارت دیگر جهت اجاره چنین داروخانه ای که نزدیک به یکی از مراکز بسیار معروف پزشکی غرب پایتخت کشور عزیزمان ایران نیز هست، به 10 میلیون پول جهت اجاره ماهانه مجوز نیاز دارید.

برای اطلاع از شرایط خرید و فروش مجوز های داروخانه با یکی از داروخانه های شرق پایتخت کشور عزیزمان ایران تماس گرفتیم و متصدی این داروخانه چنین گفت: مجوز خام جهت تاسیس داروخانه بین 400 میلیون تا 900 میلیون تومان قیمت گذاری می شود. داروخانه ای که یک فضای 50 متری دارد ممکن است از یک داروخانه 150 متری درآمد بیشتری کسب کند.

می توان چنین گفت که بحث درآمد داروخانه ها به دو فاکتور مهم بستگی دارد یکی محل قرار گیری داروخانه هست، یعنی اگر داروخانه در یک منطقه پر رفت و آمد شهری و یا در نزدیکی یک مرکز پزشکی واقع شود خود به خود درآمد شما زیاد کردن پیدا می کند. عامل دوم تعداد دکتر هایی که در داروخانه فعالیت می کنند. به هر حال در شرایط کنونی خدمات مشاوره ای که یک داروخانه به مشتری ارائه می کند می تواند جهت مشتریان جالب باشد و خیال آنها را از دارویی که مصرف می کنند راحت کند. در نتیجه این دو عامل می بینیم که یک داروخانه کوچک به علت شرایط مکانی و خدماتش درآمدی چندین برابر داروخانه های بزرگ را کسب می کند.

او در ادامه می گوید: هر چه به سمت جنوب شهر و بعضی مناطق دیگر عوض کردن مسیر بدهید این ارقام کاملا متفاوت خواهد شد، ولی جهت خرید مجوز داروخانه از 200 میلیون تومان کمتر نمی توان گزینه ای پیدا کرد و جهت اجاره ماهانه مجوز نیز کمتر از دو میلیون تومان گزینه ای موجود نیست. البته هر چه ارقام پایین می آید ریسک کار نیز زیاد کردن خواهد یافت آیا که معمولا این داروخانه ها در جایی واقع شده است اند که مشتری چندانی ندارند.

به هر حال تاسیس داروخانه های استیجاری این روزها خیلی باب شده است هست. روند طولانی اخذ مدرک داروسازی و گرفتن مجوز تاسیس داروخانه، تازه شروع مسئله است و داروسازی که تازه طرحش را هم گذرانده و امتیازات مورد نیاز را هم جمع کرده، باید حداقل یک میلیارد تومان پول داشته باشد که بتواند در پایتخت کشور عزیزمان ایران یک داروخانه راه بیندازد.

داروسازی که یک میلیارد تومان پول جهت خرید ملک و دارو نداشته باشد تا بتواند از مدرکش استفاده کند، حاضر است آن را اجاره بدهد و در مقابلش پول بگیرد. رقم معمول اجاره یا درحقیقت فروش مدرک داروسازی هم این روزها چیزی درحدود 500 تا 600میلیون تومان است و داروساز در ازای دریافت مبلغ، تنها به شکل صوری مطب را دراختیار دارد. البته این ارقام بستگی به مکان مجوز هم دارد و گاها تا 900 میلون تومان هم زیاد کردن پیدا می کند.

البته گاهی در آگهی ها دیده می شود که داروخانه با تمام امکانات و ملک به همرات مجوز به فروش گذاشته شده است هست. نگاهی به قیمت های این آگهی ها ارقامی از یک میلیارد و دویست میلیون تومان تا دو میلیارد را نشان می دهد. جهت مثال داروخانه ای در غرب پایتخت کشور عزیزمان ایران با فروش 6 میلیون تومان نقدی و 50 میلیون تومان به صورت بیمه را به همراه ملک و مجوز داروخانه دو میلیارد و دویست میلیون تومان قیمت گذاشته اند و یا داروخانه ای در شرق پایتخت کشور عزیزمان ایران با ملک 57 متری یک و نیم میلیارد قیمت گذارش شده است است.

50 درصد فروش دارو در اختیار 50 داروخانه بزرگ

بر اساس آمار ارقام اقتصادی به استثنای داروخانه های بزرگ و پر نفوذ، وضع اقتصادی داروخانه های شخصی کشور زیاد هم دلچسب نیست. کل فروش دارویی کشور در سال گذشته چیزی درحدود ١٢ هزار میلیارد تومان بود که اگر این رقم را بین ١٥ هزار داروخانه فعال درکشور تقسیم کنیم، سهم هر داروخانه در سال گذشته زیر یک میلیارد تومان برآورد می شود.

از سوی دیگر سود فروش دارو نیز بین ١٠ تا ١٢ درصد هست، یعنی سود این داروخانه در سال ١٠٠ میلیون تومان هست، با تقسیم این عدد بر تعداد ماه های سال سود داروخانه ها کمتر از ١٠ میلیون تومان در ماه می شود، حالا از این رقم باید حقوق پرسنل و هزینه های جاری را هم کم کرد. با توجه به این ارقام تأسیس داروخانه از نظر اقتصادی چندان موجه به نظر نمی رسد.

ولی توزیغ نا مناسب درآمد در بین این داروخانه ها باعث شده است است که عده ای سود های هنگفت از این شغل داشته باشند و عده ای نیز ورشکست شوند. به عبارت دیگر براساس شواهد موجود ٥٠ داروخانه بزرگ کشور حدود ٥٠ درصد فروش را به خودشان تخصیص داده شده است داده اند که علت مهم این عنوان توزیع متفاوت دارو در بین داروخانه هاست. حال دراین شرایط اگر قرار باشد به هر درخواست مجوزی، پاسخ مثبت داده شود، وضع بد اقتصاد دارو را بدتر می کند و همین تناوب معیوب دارویی کشور هم از کار می افتد.

بحران کار جهت ٢٠ هزار داروساز

درحال حاضر حدود ٢ هزار داروخانه درشهر پایتخت کشور عزیزمان ایران فعالیت می کنند و با استناد به آمار جمعیتی سرانه تاسیس داروخانه در کشور ما نسبت به کشور های منطقه بسیار اوج هست. بنابراین از نظر ارائه خدمات داروخانه ای به شهروندان کشور ما در شرایط مطلوبی واقع شده است است ولی پرسش مهم این است که با توجه به این محدودیت ها آیا هر سال به تعداد فارغ التحصیلان این رشته اضافه می شود بدون آنکه جهت اشتغال آنها برنامه ای در نظر گرفته شود.

سالانه حدود هزارو٥٠٠ نفر در رشته داروسازی از دانشگاههای متفاوت کشور فارغ التحصیل می شوند، اگر همین روند ادامه پیدا کند، در١٠ سال آینده 20 هزار نفر داروساز متقاضی شغل در کشور وجود خواهند داشت. اگر ظرفیت موجود پاسخگوی نیازهای دارویی کشور هست، آیا ظرفیت دانشگاه ها را زیاد کردن می دهند، اگر هم به نیروی متخصص نیاز داریم، بعد آیا چنین فضایی جهت اشتغال آنها فراهم نمی شود.

البته باید توجه داشته باشیم که 75 شرکت داروسازی در کشور فعالیت می کنند و در نتیجه متخصصان داروسازی باید در این شرکت ها جذب شوند ولی به نظر می رسد که این شرکت ها متخصصات داروسازی را جذب کرده و تمایلی به جذب داروسازان عمومی ندارند.

واژه های کلیدی: ایران | میلیون | میلیونی | داروخانه | داروسازی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs