نگاه داشتن حادثه درمانی اتوبوس کامیون

نگاه داشتن: حادثه درمانی اتوبوس کامیون عملیات امداد و نجات امداد و نجات هلال احمر تصادف

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی فرار سرمایه‌ها و سقوط درآمد طبقه میانگین علت مهم کم کردن ضریب جینی بود نه پرداخت یارانه‌ها / فرشاد مومنی

مشاور اقتصادی میرحسین موسوی در خصوص بیانات رئیسی مبنی بر کم کردن ضریب جینی به باعث پرداخت یارانه ها ،فرار سرمایه های انسانی و مادی و ضعیف شدن قشر میانگین را عام

فرار سرمایه‌ها و سقوط درآمد طبقه میانگین علت مهم کم کردن ضریب جینی بود نه پرداخت یارانه‌ها / فرشاد مومنی

فرشاد مومنی : فرار سرمایه ها و سقوط درآمد طبقه میانگین علت مهم کم کردن ضریب جینی بود نه پرداخت یارانه ها

عبارات مهم : زندگی

مشاور اقتصادی میرحسین موسوی در خصوص بیانات رئیسی مبنی بر کم کردن ضریب جینی به باعث پرداخت یارانه ها ،فرار سرمایه های انسانی و مادی و ضعیف شدن قشر میانگین را عامل مهم این کم کردن دانست.

فرشاد مومنی در گفت وگو با ایلنا در خصوص بیانات حجت الاسلام رئیسی مبنی بر کم کردن ضریب جینی در سال های اولیه پرداخت یارانه و کم شدن فاصله طبقاتی اظهار داشت: در این دوره سه اتفاق افتاد که باید هر سه آنها مورد توجه قرار گیرد و برآیند آنها را مورد ارزیابی و تحلیل قرار داد.

فرار سرمایه‌ها و سقوط درآمد طبقه میانگین علت مهم کم کردن ضریب جینی بود نه پرداخت یارانه‌ها / فرشاد مومنی

استاد دانشگاه علامه ادامه داد: توصیه اول این است که در آن دوره کشور با بی سابقه ترین سطح تاریخی تجربه شده است در زمینه خروج سرمایه انسانی و مادی رو به رو بود. بنا بر این علت مهم کم کردن ضریب جینی که در زمره نقدهای روش شناختی به توانایی این ضریب جهت نشان دادن واقعیت ها است به این بر می گردد که علت مهم کم کردن ضریب جینی این است که سر هرم بریده شده است و بخش عظیمی از سرمایه های مادی و انسانی کشور خارج شده است و مهاجرت کردند. چون این اتفاق افتاد، ضریب جینی، نابرابری را کمتر نشان می دهد ولی این کم کردن نابرابری ها به هیچ وجه به معنی اصلاح زندگی فرودستان نیست.

مومنی تصریح کرد: ما با استاندارد خالص سرمایه تلاش کردیم یک تصویری از ابعاد خروج سرمایه ها از کشور که به خاطر سیاست های بحران زا و کشور عزیزمان ایران هراسانه مدیر دولت قبلی ایجاد کرده بود، ارائه کنیم. استنادهای ما به گزارش های رسمی انتشار یافته از سوی بانک مرکزی است که بر اساس آن نشان داده می شود که خالص حساب سرمایه که ترکیبی از ورود و خروج سرمایه از کشور است در ماه های نهایی مسئولیت آقای خاتمی منفی 200 میلیون دلار بوده است.

مشاور اقتصادی میرحسین موسوی در خصوص بیانات رئیسی مبنی بر کم کردن ضریب جینی به باعث پرداخت یارانه ها ،فرار سرمایه های انسانی و مادی و ضعیف شدن قشر میانگین را عام

وی ادامه داد: این نشان می دهد که ما در عالی ترین دوران اقتصادی خود نیز خروج سرمایه داشتیم ولی این عدد در سال 1389 به منفی 25 میلیارد دلار یعنی بیش از صد برابر دوران خاتمی رسید. البته این سرمایه های ثبت شده است است لیکن معمولا سرمایه هایی که از کشور خارج می شود به صورت رسمی به بانک مرکزی اعلام نمی شود و این عدد فقط تقریبی از خروج سرمایه ها است.

مومنی تصریح کرد: این یکی از عوامل کم کردن ضریب جینی است که بدون آن که در زندگی قشر ضعیف تاثیر گذاشته باشد، باعث کم کردن شده است این عدد شده است هست. عنوان دوم این که مطابق مطالعه ای که زن سهیلا پروین انجام داده اند و در دانشگاه اقتصاد علامه ارائه شد نشان داده می شود که در دوره 8 ساله احمدی نژاد کشور با بی سابقه ترین سطح تاریخی تجربه شده است در 50 سال اخیر در زمینه سقوط درآمدی طبقه میانگین درآمدی رو به رو شد.

وی ادامه داد: این دو عامل نقش ابر تعیین کننده ای در ضریب جینی دارند و در واقع این کم کردن به معنای فرار سرمایه ها از کشور و به خطر افتادن زندگی قشر میانگین است.

فرار سرمایه‌ها و سقوط درآمد طبقه میانگین علت مهم کم کردن ضریب جینی بود نه پرداخت یارانه‌ها / فرشاد مومنی

مومنی ادامه داد: عامل سوم کم کردن ضریب جینی، تزریق دوپینگی یارانه 45 هزار تومانی بود که آن هم به خاطر تورم دو رقمی یک اصلاح نسبی ناپایدار (کمتر از یک سال) ایجاد کرد. بنا بر این بخش اعظم یعنی دو سوم عوامل مهم در کم کردن ضریب جینی و اصلاح زندگی فرودستان در جهت تصویر اتفاق افتاده و از طرف دیگر این کم کردن موجب شد آثار سوء بسیار سنگینی در بلندمدت جهت کشور ایجاد شود.

واژه های کلیدی: زندگی | یارانه | پرداخت یارانه | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs