نگاه داشتن حادثه درمانی اتوبوس کامیون

نگاه داشتن: حادثه درمانی اتوبوس کامیون عملیات امداد و نجات امداد و نجات هلال احمر تصادف

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی سانسور اخبار موجب بدبینی مردم به صدا و سیما می‌شود/ اعتراض‌های اخیر لزوماً مرب

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر این‌که دلخوری مردم از شرایط اقتصادی صرفاً مربوط به این دولت نبوده، از نحوه پوشش اخبار در صداوسیما انتقاد کرد و با بیان این‌

سانسور اخبار موجب بدبینی مردم به صدا و سیما می‌شود/ اعتراض‌های اخیر لزوماً مرب

احمد بیگدلی: سانسور اخبار موجب بدبینی مردم به صدا و سیما می شود/ اعتراض های اخیر لزوماً مربوط به این دولت نیست

عبارات مهم : اخبار

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر این که دلخوری مردم از شرایط اقتصادی صرفاً مربوط به این دولت نبوده، از نحوه پوشش اخبار در صداوسیما انتقاد کرد و با بیان این که حاکمیت منعی در برگزاری تجمعات ندارد، هشدار داد که هرگز معترضان ازسوی عده ای که از حاکمیت بیرون مانده اند، جنبش شوند.

احمد بیگدلی در گفت وگو با ایلنا، با اشاره به برگزاری تجمعات اخیر در بعضی نقاط کشور اعلام کرد: واقعیت این است که مطالبات امروز مردم، همان مطالبات به حق و قانونی است که طی سال های گذشته به شیوه های متفاوت بیان کرده اند.

سانسور اخبار موجب بدبینی مردم به صدا و سیما می‌شود/ اعتراض‌های اخیر لزوماً مرب

تجمعات برآمده از پرسشها اقتصادی است

وی افزود: این تجمعات و مطالبات برآمده از همان پرسشها اقتصادی است که سال ها گریبان گیر مردم بوده و متاسفانه به دلایل متفاوت مورد توجه قرار نگرفته و کار به جایی رسیده که امروز می خواهند به این طریق مطالبات ارزش را به گوش مسئولان برسانند.

نماینده اصلاح طلب مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری تجمعات مشابه طی یک سال گذشته، یادآور شد: شما شاهدید که هر روز تجمعاتی شبیه به این تجمعات، برابر ساختمان مجلس برگزار شده است و اصناف متفاوت جهت بیان پرسشها خود تجمع می کنند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر این‌که دلخوری مردم از شرایط اقتصادی صرفاً مربوط به این دولت نبوده، از نحوه پوشش اخبار در صداوسیما انتقاد کرد و با بیان این‌

دلخوری مردم از پرسشها اقتصادی لزوماً مربوط به این دولت نیست

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس دهم با تاکید بر لزوم درک دقیق حقایق موجود در جامعه، یادآور شد: این حقیقت موجود در جامعه است که مردم به خاطر بعضی پرسشها و پرسشها اقتصادی از دست ما مسئولان دلخور هستند و این دلخوری هم لزوماً ارتباطی به دولت فعلی ندارند. البته این به معنای آن نیست که این دولت به هیچ عنوان مقصر نیست ولی صرفاً مربوط به این دولت هم نیست.

وی افزود: پرسشها امروز کشور ریشه در سال های قبل دارد که متاسفانه بدون کارشناسی و بدون توجه به نظرات بزرگان و دلسوزان مملکت که زحمت ها کشیده و زندان رفته بودند، تصمیماتی گرفته شد که نتیجه آن را امروز در سطح جامعه می بینیم.

سانسور اخبار موجب بدبینی مردم به صدا و سیما می‌شود/ اعتراض‌های اخیر لزوماً مرب

تحریک بخشی از معترضان ازسوی عده ای که از حاکمیت بیرون مانده اند

عضو فراکسیون امید مجلس با بیان این که مردم تا حد و حدودی صبر و حوصله دارند، یادآور شد: عامل مهم این اعتراض های خیابانی، همان نارضایتی مردم از پرسشها اقتصادی است ولی به هر حال ممکن است بخشی از این اعتراض ها نیز به جنبش عده ای که اکنون جایگاهی در حاکمیت ندارند، صورت گرفته باشد یا حداقل به جنبش این تحرکات تهییج شده است باشد.

بنابر تاکید رهبری کسانی که سال ها در حاکمیت بودند، نباید نقش اپوزیسیون بگیرند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر این‌که دلخوری مردم از شرایط اقتصادی صرفاً مربوط به این دولت نبوده، از نحوه پوشش اخبار در صداوسیما انتقاد کرد و با بیان این‌

بیگدلی با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری یادآور شد: رهبر معظم انقلاب چند روز پیش علناً تاکید کردند کسانی که در گذشته، سال ها در حاکمیت بودند، نباید امروز نقش اپوزیسیون گرفته و علیه حاکمیت فعالیت کنند. پرسشها امروز ناشی از عملکرد تمامی مسئولان فعلی و گذشته بوده و نمی توان همه چیز را گردن یک گروه یا یک فرد خاص انداخت. ضمن آن که ممکن هست، این تجمعات نتیجه جنبش دشمن های خارجی باشد که این هم ناشی از ضعف هایی است که در مملکت داریم و همه این ها دست به دست هم می دهد و این درحالی است که نارضایتی مردم لزوماً ربطی به عملکرد این دولت ندارد.

اگر قرار باشد کشور از پرسشها ضربه بخورد، از مسئولان آسیب می بیند، نه مردم

نماینده اصلاح طلب مردم خدابنده در مجلس تصریح کرد: همه این پرسشها نتیجه بی تدبیری مسئولان است و مطمئناً اگر قرار باشد، کشور زمانی از این پرسشها ضربه بخورد، از مسئولان آسیب می بیند، نه از مردم.

سانسور اخبار موجب بدبینی مردم به صدا و سیما می‌شود/ اعتراض‌های اخیر لزوماً مرب

وی در پاسخ به پرسشی راجع به جنبش دلواپسان علیه دولت به عنوان یکی از انگیزه های ایجاد این فضای متشنج گفت: مسئله این است که ما هم در مجلس از دولت انتقاد می کنیم و باید بدانیم که نقد و انتقاد شرایطی دارد و نباید این انتقادات تبدیل به تخریب شود. ما هم به دولت ایراد می گیریم، به وزرا و رییس جمهور تذکر می دهیم. این روش اصولی انتقاد هست. البته تجمع مردم تا زمانی که در چارچوب قانون باشد نیز غیراصولی نیست و باید محترم شمرده شود.

وقتی انتقاد تبدیل به تخریب شود یعنی پشت پرده آن پرسشها دیگری است

عضو فراکسیون امید مجلس در عین حال تصریح کرد: با این همه، هنگامی که انتقاد تبدیل به تخریب می شود، مطمئناً پشت آن پرسشها دیگری هم وجود دارد. به هر حال از آن جا که این افراد به خواسته های خود نرسیده و مقام معظم رهبری یا حاکمیت صلاح ندید که این افراد مجدداً به قدرت بازگردند، دست به این کارها می زنند، دست بر نقطه ضعف مملکت که پرسشها اقتصادی هست، گذاشته اند و این درحالی است که زیربنای پرسشها امروز ما حداقل ۱۰ سال قبل بنا قرار داده شده است است.

وی با بیان این که نمی خواهم همه پرسشها را به گردن دولت احمدی نژاد بیاندازم، گفت: ما پرسشها زیادی داریم و اگر ۷۰ درصد پرسشها ناشی از عملکرد ضعیف دولت های نهم و دهم بوده، بخشی از پرسشها نیز از گذشته به همین دولت احمدی نژاد به ارث رسیده است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: فراموش نکنیم که ما دوران مشکل را پشت سر گذاشتیم و بعد از انقلاب، دفاع مقدس، دشمن های داخلی و عداوت کشورهای حاشیه خلیج فارس و خاورمیانه موثر و بسیاری دیگر از پرسشها در این ۴ دهه کار را جهت ما سخت ساخته هست. با این همه نمی توان تصمیم گیری نادرست مدیران را نادیده گرفت.

حاکمیت مطمئناً حق آزادی تجمعات را به رسمیت می شناسد

بیگدلی در پاسخ به سوالی دیگر درمورد حق برگزاری تجمعات مردمی خاطرنشان کرد: حاکمیت مطمئناً حق آزادی تجمعات را به رسمیت آشنا این مسئله در قانون اساسی به صراحت مورد تاکید قرار گرفته است.

وی افزود: درحالی که حضرت امام فرموده اند مجلس در راس امور هست، شاهدیم که ملت عزیز کشور عزیزمان ایران هر روز مردم برابر ساختمان پارلمان تجمع می کنند و این نشان می دهد حاکمیت منعی در برگزاری تجمعات ندارد.

نماینده اصلاح طلب مردم خدابنده در مجلس یادآور شد: فکر می کنم مردم تا امروز هم موفق به بیان نظر هاه و مطالبات ارزش نشده بودند، در این چند روز این خواسته ها را به طور مستقیم با حاکمیت درمیان گذاشته اند.

روسای قوا و سران مملکت به طور عاجل جهت پرسشها اقتصادی چاره اندیشی کنند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس همچنین گفت: امروز وظیفه روسای قوا و سران مملکت است که به طور عاجل، فکری به حال پرسشها اقتصادی مردم کنند و نگذارند خدایی ناکرده، این پرسشها اقتصادی مردم را ازپای دربیاورد و عده ای از این اوضاع سوءاستفاده کنند و باعث ایجاد تنش و حواشی جهت مملکت شوند. آیا که در این برهه زمانی بیش از هر چیز نیازمند اتحاد، انسجام و همدلی هستیم.

او در پاسخ به سوالی راجع به نقش صداوسیما در ایجاد این همدلی اجتماعی گفت: صداوسیما اگر یک رسانه ملی هست، باید حقیقت موجود در جامعه را طوری که بر میزان و سطح تنش در مملکت افزوده نشود، بازتاب دهد.

تکرار شعارهای مخالفان دولت در صداوسیما

وی افزود: صداوسیما نه باید برخورد جناحی داشته باشد، نه برخورد حزبی و نه برخورد سیاسی. امروز صداوسیما همان پرسشها ۸ سال گذشته را به نحو سابق بازگو می کند و بعضاً شعارهایی که مخالفان و معترضان دولت می دهند در صداوسیما نیز علیه دولت مطرح می شود.

عضو فراکسیون امید مجلس ادامه داد: کسانی که زمانی یار و یاور احمدی نژاد بودند، امروز اذعان می کنند یکی از پایه های پرسشها سال ۸۸ احمدی نژاد بوده هست. بحثم این نیست که طرف برابر احمدی نژاد بی تقصیر بوده و به هر حال دو طرف به اندازه خود سهم داشته اند ولی امروز کسانی که حامی تمام عیار و صددرصد احمدی نژاد بودند، بعد از این سال ها، به این نتیجه رسیدند که یکی از عوامل مهم ایجاد پرسشها سال ۸۸ احمدی نژاد و تفکر احمدی نژادی بوده و صداوسیما موظف هست، این حقایق را با مردم درمیان بگذارد.

صداوسیما با رویکرد یکجانبه و نادرست، بدبینی نسبت به خود را زیاد کردن می دهد

نماینده اصلاح طلب مردم خدابنده در مجلس اعلام کرد: اعتقاد دارم صداوسیما با این رویکرد نادرست و یکجانبه، صرفاً بدبینی نسبت به خود را زیاد کردن می دهد و اگر این رسانه از اقبال کمتر از ۳۰ از جامعه برخوردار هست، امروز همین میزان مقبولیت را نیز از کف داده و درصورت استمرار این مسیر اوضاع صداوسیما از این نیز وخیم تر خواهد شد.

بیگدلی در آخر تصریح کرد: امروز مردم پیش از آن که اخبار را از صداوسیما به دست بیاورند، از طریق کانال های تلگرامی و پیش از آن که خبری به دست صداوسیما برسد، از این اخبار باخبر می شوند و در چنین شرایطی سانسور اخبار بی فایده است.

واژه های کلیدی: اخبار | اقتصادی | صداوسیما | احمدی نژاد | احمدی نژاد | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs