نگاه داشتن حادثه درمانی اتوبوس کامیون

نگاه داشتن: حادثه درمانی اتوبوس کامیون عملیات امداد و نجات امداد و نجات هلال احمر تصادف

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی هنگامی که خط قرمزی وجود ندارد , بازداشت برادر رییس‌جمهور

سخنگوی دستگاه قضا در نشست خبری اخیر خود اعلام کرد که حسین فریدون دستیار ارشد و برادر رییس‌جمهور روز شنبه به اتهام مسایل مالی و به علت عدم تامین وثیقه راهی زندان

هنگامی که خط قرمزی وجود ندارد , بازداشت برادر رییس‌جمهور

بازداشت برادر رییس جمهور؛ هنگامی که خط قرمزی وجود ندارد

عبارات مهم : اسلامی

سخنگوی دستگاه قضا در نشست خبری اخیر خود اعلام کرد که حسین فریدون دستیار ارشد و برادر رییس جمهور روز شنبه به اتهام مسایل مالی و به علت عدم تامین وثیقه راهی زندان شد.

به گزارش ایسنا، همزمان با طرح یک پرونده مالی در کشور، در کنار اسامی متفاوت از متهمان اقتصادی، نام حسین فریدون برادر و دستیار خاص رییس جمهوری و عضو تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان قرار گرفت. در همین زمینه سال گذشته علیرضا زاکانی نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی در نشستی خبری با نام بردن از دو بدهکار بانکی مدعی شده است بود که این دو نفر با وی در ارتباط هستند.

هنگامی که خط قرمزی وجود ندارد , بازداشت برادر رییس‌جمهور

یکی از این دو بدهکار بانکی آخرهای دی ماه ۹۵ از سوی بخش مبارزه با مفاسد اقتصادی بازداشت و تحویل مقامات قضایی شد. در همین زمینه محسنی اژه ای در یکصد و هفتمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه که ۳ بهمن ۹۵ برگزار شد، راجع به دستگیری وی و ارتباطش با فریدون ، از روشن بودن ارتباط این فرد با برادر رییس جمهور صحبت کرده بود.

این در حالی است که سخنگوی قوه قضاییه یکشنبه همین هفته در پاسخ به پرسشی در خصوص پرونده حسین فریدون گفت: این پرونده در خصوص پرسشها مالی هست، ولی معوقات بانکی نیست.

سخنگوی دستگاه قضا در نشست خبری اخیر خود اعلام کرد که حسین فریدون دستیار ارشد و برادر رییس‌جمهور روز شنبه به اتهام مسایل مالی و به علت عدم تامین وثیقه راهی زندان

پانزدهم دی ماه سال ۹۵ نیز ۴۶ تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تذکری به حجت الاسلام حسن روحانی مدیر جمهور، خواستار برخورد با حسین فریدون و معرفی وی به قوه قضائیه جهت پیگیری به اتهامات وی در زمینه مفاسد اقتصادی شدند.

در متن تذکر نمایندگان مجلس آمده بود: «مطابق بعضی مدارک واصله برادر جنابعالی از یکی از ابربدهکاران بانکی به نام (ر- د) با بیش از ۴۰ هزار میلیارد ریال بدهی بانکی، به تاریخ ۹۳/۰۳/۲۵ ملکی به قیمت ۱۴۰ میلیارد ریال واقع در تجریش (از طریق همسر) دریافت کرده هست. اعمال نفوذ در راه اندازی بعضی مدیران بانکی که به وسیله متهمان به فساد اقتصادی به حسین فریدون معرفی شده است اند و اصرار ایشان به راه اندازی یکی دیگر از مدیران بانکی با حقوق های نجومی که مدیر شرکت بازرسی کل کشور به آن اشاره کرد و سایر پرسشها ایشان که در صورت صلاحدید در جلسه حضوری به عرض می رسد، از مواردی است که جنابعالی جهت حفظ حیثیت دولت و نظام اسلامی باید به آن حساسیت نشان دهید. با توجه به موارد فوق از جنابعالی و قوه قضائیه انتظار می رود بدون اغماض زمینه پیگیری به اتهام ایشان را فراهم آورید.»

فریدون ولی سیزدهم بهمن ماه در پاسخ به تذکر نمایندگان مجلس در نامه ای به علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی که در صحن علنی نیز قرائت شد، با رد مطالب عنوان شده، آن ها را از مصادیق افترا و هتک حرمت دانست و خواستار برخورد با نمایندگان متذکر شد.

هنگامی که خط قرمزی وجود ندارد , بازداشت برادر رییس‌جمهور

کش و قوس های ایراد اتهام به برادر رییس جمهور تا وقت اجرای انتخابات نیز ادامه پیدا کرد، تا جایی که بعضی از کاندیداهای انتخابات ۹۶ جهت خارج کردن حسن روحانی از مسابقه های انتخاباتی، به بیان مطالبی راجع به نزدیکان وی پرداختند؛ مشخص ترین رقیب حسن روحانی در این انتخابات، با طرح عنوان دریافت وام های میلیاردی با سود صفر درصد، به طور غیر مستقیم به ماجرای دریافت تسهیلات بانکی اشاره کرد و بیانات مقامات دولتی راجع به کمبود نقدینگی را معلول پرداخت چنین تسهیلاتی عنوان کرد. نحوه تعیین مدیران بانک ها نیز از دیگر موارد مورد انتقاد بود.

در برابر این هجمه ها، حسن روحانی که پیش تر علی رغم رییس جمهور پیشین، عنوان کرده بود کابینه او خط قرمز نیست، در یک برنامه تلویزیونی انتخاباتی در پاسخ به این پرسش که جهت مقابله با فساد چه می کند و چه زمانی به مردم می گوید و اگر این فساد در بین نزدیکانش باشد، چگونه برخورد خواهد کرد؟ بار دیگر بر لزوم مبارزه جدی با فساد تاکید و خاطر نشان کرد که باید در مساله فساد بدون هیچ ملاحظه و خط قرمزی مبارزه کنیم.

سخنگوی دستگاه قضا در نشست خبری اخیر خود اعلام کرد که حسین فریدون دستیار ارشد و برادر رییس‌جمهور روز شنبه به اتهام مسایل مالی و به علت عدم تامین وثیقه راهی زندان

رییس جمهوری در عین حال در صحبت های خود فسادهای موجود در کشور را به دو دسته فساد شبکه ای و فساد فردی تقسیم و تصریح کرد که نباید در هیچ موردی تا فساد کسی اثبات نشده هست، کسی را متهم کنیم.

***

سخنگوی دستگاه قضا روز یک شنبه در نشست خبری خود اعلام کرد که حسین فریدون دستیار ارشد و برادر رییس جمهوری به اتهام پرسشها مالی و به علت عدم تامین وثیقه راهی زندان شده است است.

هنگامی که خط قرمزی وجود ندارد , بازداشت برادر رییس‌جمهور

گرچه هنوز هیچ دادگاهی حکم به اثبات اتهامات مالی برادر رییس جمهور نداده هست، ولی تا این مرحله و با توجه به اینکه با وجود دارا بودن نسبت برادری میان فریدون و روحانی، او به علت عجز از تامین وثیقه راهی زندان شده است هست، نشانه خوبی از عزم جدی رییس جمهوری و دولت جمهوری اسلامی جهت مبارزه با مفاسد اقتصادی و قرار نگرفتن افراد متفاوت در حاشیه امن ساختگی است.

واژه های کلیدی: اسلامی | فریدون | اقتصادی | حسن روحانی | رییس جمهور | حسین فریدون | بدهکار بانکی | فساد اقتصادی | بدهکاران بانکی | تذکر نمایندگان | مجلس شورای اسلامی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs