نگاه داشتن حادثه درمانی اتوبوس کامیون

نگاه داشتن: حادثه درمانی اتوبوس کامیون عملیات امداد و نجات امداد و نجات هلال احمر تصادف

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی بیانیه شورای نگهبان در خصوص نتیجه انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری

شورای نگهبان قانون اساسی بعد از تایید صحت انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری بیانیه‌ای صادر کرد.

بیانیه شورای نگهبان در خصوص نتیجه انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری

بیانیه شورای نگهبان در خصوص نتیجه انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری

عبارات مهم : اسلامی

شورای نگهبان قانون اساسی بعد از تایید صحت انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش ایسنا، متن بیانیه شورای نگهبان به این شرح است:

بیانیه شورای نگهبان در خصوص نتیجه انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری

إِنَّ اللّهَ یَأْمُرُکُمْ أَن تُؤدُّواْ الأَمَانَاتِ إِلَی أَهْلِهَا وَإِذَا حَکَمْتُم بَیْنَ النَّاسِ أَن تَحْکُمُواْ بِالْعَدْلِ

انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری که به مثابه اعلام اعتبار، اعتماد و اطمینان مردم عزیز میهن اسلامی به نظام مقدس جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران بود، سر انجام به سلامت آخر یافت.

شورای نگهبان قانون اساسی بعد از تایید صحت انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری بیانیه‌ای صادر کرد.

با سپاس بیکران به درگاه خداوند قادر متعال بخاطر حضور مردم بصیر و ولایت مدار که به حق نعمت الهی شمرده می شوند و در همه مقاطع تاریخی و حیاتی با گام نهادن در میدان حضور، نقش مهم و تعیین کننده خود را در تحکیم پایه های حکومت اسلامی، این شجره طیبه و یادگار حضرت امام راحل(ره) ایفا می نمایند و با تقدیر از مردم مسلمان و شریف کشور عزیزمان ایران اسلامی که با حساسیت نسبت به آینده جامعه خود گامهای اساسی را در تعیین آینده خویش برداشتند. خدمت گزاران شما ملت غیور در شورای نگهبان در انجام وظایف قانونی و شرعی خود محکم و استوار در جهت پاسداری از آرای مردم به عنوان حق الناس با چشمانی بیدار مواظبت کرده و از این امانات الهی همانگونه که در صندوقها ریخته شده است بود صیانت کردند.

انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، سنگ محکی دوباره جهت آزمایش مردمان مؤمن و علاقه مند به میهن اسلامی از یک سو و البته آزمونی بس سنگین جهت دست اندرکاران امر انتخابات از سویی دیگر گردید. همکاری گسترده مردم متدین و انقلابی در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و علاقه آنان در این امر، خود نشانه ای است از اوج اطمینان، اعتماد و ایثار به نظام مردم سالار دینی و پاسخی است در خور به بیگانگان بدنهاد که هر روز انتظار افول این شجره طیبه را دارند.

غافل از اینکه نظام اسلامی و مردمی ریشه در آسمان ها دارد و با کینه ورزی و کینه توزی دشمن های سست بنیان نه تنها هراسان نمی شود، که چون کوهی استوار در پاسداری از آرمانهای بلند مردم مسلمان ایستادگی می نماید. حضور تعیین کننده مردم، به تعبیر رهبر بزرگوار انقلاب اسلامی موجب شده است تا دشمن از هیبت جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران وحشت کند، آیا که این حضور به مفهوم حفظ اقتدار، حفظ ابهت، و حفظ مصونیت کشور است.

بیانیه شورای نگهبان در خصوص نتیجه انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری

همه می دانیم که انتخابات به منزله حمایت از اسلام و وفاداری و بیعت مردم با نظام اسلامی است و به خوبی می دانیم که این کنش سیاسی – اجتماعی به منزله مهمترین عنصر قدرت هست. جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران با ایمان به قدرت مردم انتخابات را به مثابه نعمتی الهی دانسته و اکنون که بحمدلله این مرحله از آزمون الهی به آخر رسیده، شورای نگهبان مفتخر است که کارها انجام گرفته در جهت صیانت از آرای مردم را از تیر ماه 1395 تا به امروز، به اختصار اعلام نماید:

1- همکاری وهماهنگی با وزارت کشور و تشکیل جلسات متعدد کارشناسی در حوزه های مرتبط.

2- هماهنگی و برگزاری جلسات یکسان با وزرای محترم کشور، اطلاعات و سایر مسئولین مربوط.

شورای نگهبان قانون اساسی بعد از تایید صحت انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری بیانیه‌ای صادر کرد.

3- آموزش و ساماندهی ناظرین و سرناظرین جهت مواظبت و نظارت بر روند اجرای انتخابات

4- اعزام تیمهای بازرسی در حوزه های متفاوت جهت پیگیری فوری به اعتراضات و شکایت ها در روز رای گیری

5- پاسخگویی به سوالات مردمی در باره انتخابات در روز رای گیری

6- هماهنگی با قوه قضاییه و پیگیری تخلفات قبل از روز رای گیری از سوی محاکم دادگستری و همکاری با ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی

بیانیه شورای نگهبان در خصوص نتیجه انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری

7- نظارت بر شمارش آراء و تجمیع آنها با بهره گیری از امکانات مستقل

8- فراهم کردن امکان حضور نمایندگان نامزدهای محترم جهت حضور در شورای نگهبان

9- تجمیع آرا در سامانه ناظر

10- نظارت سیستمی بر تجمیع آرای ستاد انتخابات کشور

11- تطبیق تجمیع آرای شورای نگهبان با آرای وزارت کشور

12- دریافت و پالایش گزارش ها و شکایات مربوط به انتخابات و پیگیری به آن در جلسات شورای نگهبان

رسیدگی به شکایات و گزارش ها

گزارش های واصله در روز رأی گیری و روزهای بعد از آن حاکی از بروز تخلفات انتخاباتی در روند برگزاری انتخابات بود که با هدایت ناظرین مستقر در شعب حتی المقدور تلاش شد نسبت به برطرف اشتباهات و جلوگیری از استمرار تخلفات اقدام سریع و به موقع به عمل آید و در جهت اجرای این وظیفه قانونی متخلفین به قوه قضائیه معرفی شدند.

با این حال در وقت قانونی باقی مانده کارشناسان شورای نگهبان با پالایش و دسته بندی گزارش های دریافتی از تخلفات تلاش نمودند تا تصویری واقعی از روند برگزاری انتخابات و تخلفات مرتبط با آن را به اعضا محترم شورای نگهبان ارائه دهند.

محورهای مهم مورد شکایت و ادعای نامزدها به شرح زیر تعیین گردید:

1. کمبود تعرفه

2. تاخیر در شروع رأی گیری

3. اخلال در روند رای گیری به علت توقف یا کندی دستگاه احراز هویت

4. عدم صدور کارت نماینده نامزدها

5. عدم رعایت بی طرفی در آگهی نمودن اسامی نامزدها

6. تعطیلی سریع هنگام شعب

7. تبلیغ به نفع نامزدها

8. استفاده از امکانات دولتی

9. جانبداری و دخالت بعضی مقامات در امر انتخابات

10. تطمیع، تهدید، خرید و فروش آراء

11. خدشه دار بودن تعرفه ها در بعضی صندوقها ( بدون مهر بودن تعرفه ها، عدم درج مشخصات رای دهنده و یا فقدان اثر انگشت و…

12. ممانعت از حضور نماینده نامزدها در شعب

و…..

شورای نگهبان بعد از بررسی این گزارش ها و شکایات به این نتیجه رسید که در بعضی موارد وقوع تخلفات یا جرایم در بعضی موارد از بندهای مورد شکایت محرز است و وقوع تخلفاتی به اثبات رسیده است و لذا علاوه بر کارها و پیگیری های قضائی قبلی، در موارد اخیر نیز به منظور برخورد با متخلفین مراتب جهت پیگیری قضائی به قوه قضائیه ارسال خواهد شد.

اکنون و بعد از بررسی موارد فوق در جلسات شورای نگهبان و توجه به شکایات مطروحه این شورا در مجموع صحت انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری را اعلام می نماید. امیدواریم که پیگیری قاطع، دقیق، سریع و عادلانه به تخلفات ارسالی به قوه قضاییه به گونه ای باشد که در آینده شاهد چنین رفتارهایی در نمایش اقتدار مردم عزیز و شریف کشور عزیزمان ایران اسلامی نباشیم.

فرصت را مغتنم شمرده از هدایت ها و رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، در مقاطع متفاوت جهت برگزاری انتخاباتی پرشور، گسترده و سالم تقدیر و قدردانی می نماییم.

همچنین از کلیه مدیران، کارشناسان و هیاتهای اجرایی وزارت کشور و سایر دستگاه های ذی ربط و رسانه های گروهی به خاص صدا و سیما و نیز از کلیه اعضای هیات های نظارت و ناظرین شورای نگهبان تقدیر و قدردانی می گردد.

از کلیه نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی که در امن برگزار شدن انتخابات تلاش های جهادی و موثری داشته اند نیز تقدیر و قدردانی می شود.

واژه های کلیدی: اسلامی | تخلفات | نگهبان | انتخابات | ریاست جمهوری | انقلاب اسلامی | نتیجه انتخابات | ستاد انتخابات کشور

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs