نگاه داشتن حادثه درمانی اتوبوس کامیون

نگاه داشتن: حادثه درمانی اتوبوس کامیون عملیات امداد و نجات امداد و نجات هلال احمر تصادف

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی « کمک انرژی هسته‌ای به درمان پیشرفته سرطان» , دست همکاری هاشمی و صالحی جهت یک هدف

وزیر بهداشت با تاکید بر این که شرکت انرژی اتمی کشور عزیزمان ایران در حوزه سلامت در کنار مردم هست، افزود: این شرکت در تولید واکسن، دارو و ایجاد مراکز تشخیصی و در

« کمک انرژی هسته‌ای به درمان پیشرفته سرطان» , دست همکاری هاشمی و صالحی جهت یک هدف

دست همکاری هاشمی و صالحی جهت یک هدف؛ « کمک انرژی هسته ای به درمان پیشرفته سرطان»

عبارات مهم : انرژی

وزیر بهداشت با تاکید بر این که شرکت انرژی اتمی کشور عزیزمان ایران در حوزه سلامت در کنار مردم هست، افزود: این شرکت در تولید واکسن، دارو و ایجاد مراکز تشخیصی و درمانی همکاری خوبی با وزارت بهداشت دارد و تمام دستگاه هایی که در حوزه پزشکی استفاده می شود، تحت نظارت شرکت انرژی اتمی ساخته می شود.

به گزارش خبرآنلاین، تفاهم نامه احداث و تامین منابع مالی مرکز بزرگ آموزشی، پژوهشی، تشخیصی و درمانی سرطان با حضور وزیر بهداشت و رییس شرکت انرژی اتمی به امضا رسید.

ساخت این مرکزبا همکاری وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی کشور عزیزمان ایران و شرکت بازرگانی انرژی نوین وابسته به شرکت انرژی اتمی انجام می شود.

« کمک انرژی هسته‌ای به درمان پیشرفته سرطان» , دست همکاری هاشمی و صالحی جهت یک هدف

مرکز بزرگ آموزشی، پژوهشی، تشخیصی و درمانی سرطان، پیشرفته ترین مرکز فوق تخصصی سرطان است که مشمول بر آخرین دستاوردهای پزشکی هسته ای، رادیوتراپی و ژن درمانی است و کلیه مراحل غربالگری در مساحت ۴۰ هزار متر مربع انجام می شود. همچنین این مرکز مشمول بر دو قسمت آموزشی، پژوهشی و درمانی پژوهشی بوده و مجهز به ۳۵۰ تخت خوابیدن است.

در این مرکز، متخصصین رشته های علوم پایه و فوق تخصص های بالینی به درمان سرطان پرداخته و دستیاران علوم پایه و بالینی نیز در این مرکز آموزش می بینند. همچنین علاوه بر وجود درمانگاه دندانپزشکی و کارها درمانی در این مرکز، دانشجویان دندانپزشکی نیز تحت آموزش قرار می گیرند.

وزیر بهداشت با تاکید بر این که شرکت انرژی اتمی کشور عزیزمان ایران در حوزه سلامت در کنار مردم هست، افزود: این شرکت در تولید واکسن، دارو و ایجاد مراکز تشخیصی و در

گفتنی است در کنار این مجتمع، ۲ دانشکده داروسازی و پردیس بین الملل کشور عزیزمان ایران جهت جذب دانشجویان بین الملل نیز در مساحت ۳۰ هزار متر مربع آینده نگری شده است هست. همچنین دو مجتمع خوابگاهی به مساحت ۲۰ هزار متر مربع نیز در این مجتمع وجود دارد.

تشخیص، درمان و توانبخشی بیماران سرطانی

سید حسن هاشمی در حاشیه مراسم امضاي تفاهم نامه احداث و تامین مالی مرکز آموزشی، پژوهشی، تشخیصی و درمانی سرطان با بیان این که این مجموعه با همکاری شرکت انرژی اتمی و دانشگاه علوم پزشکی کشور عزیزمان ایران تاسیس خواهد شد، گفت: در این مرکز، تشخیص، درمان و توانبخشی بیماران سرطانی انجام می شود و در کنار ارائه این خدمات، مجموعه های آموزشی به منظور تربیت افراد موثر در تخصص های بالینی و پایه راه اندازی خواهد شد و در ساخت و تاسیس این مجموعه حتما شهرداری هم حضور خواهد داشت.

« کمک انرژی هسته‌ای به درمان پیشرفته سرطان» , دست همکاری هاشمی و صالحی جهت یک هدف

وزیر بهداشت افزود: تامین منابع مالی این مجموعه با همکاری وزارت بهداشت، شرکت انرژی اتمی و شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران است که در شروع، شرکت انرژی اتمی زمین را جهت تاسیس این مرکز تخصیص داده شده است داد.

دکتر هاشمی با تاکید بر این که شرکت انرژی اتمی کشور عزیزمان ایران در حوزه سلامت در کنار مردم هست، افزود: این شرکت در تولید واکسن، دارو و ایجاد مراکز تشخیصی و درمانی همکاری خوبی با وزارت بهداشت دارد و تمام دستگاه هایی که در حوزه پزشکی استفاده می شود، تحت نظارت شرکت انرژی اتمی ساخته می شود.

وزیر بهداشت با تاکید بر این که شرکت انرژی اتمی کشور عزیزمان ایران در حوزه سلامت در کنار مردم هست، افزود: این شرکت در تولید واکسن، دارو و ایجاد مراکز تشخیصی و در

دکتر هاشمی با بیان این که بهره مندی از دانش و تجهیزات در حوزه سلامت بسیار مهم هست، افزود: ساخت این مجموعه به نوعی آینده نگری است تا از سایر کشورها عقب نمانیم آیا که در کشور، استعداد و دانش در حوزه پزشکی بسیار زیاد است و در مرحله ای هستیم که در غرب آسیا در حوزه پزشکی کم نظیر بوده و دانشمندانی داریم که در عرصه های بین المللی فعالیت می کنند.

بهترين شكل استفاده صلح آميز از انرژی هسته ای

دکتر سیدحسن هاشمی در مراسم امضای تفاهم نامه ی احداث و تامین منابع مالی مرکز آموزشی، پژوهشی، تشخیصی و درمانی سرطان گفت: از اينكه شرکت انرژي اتمي در حوزه اجتماعي به ويژه در حوزه سلامت، گام هاي سودمندي را برمي دارد، تقدیر می کنم.

« کمک انرژی هسته‌ای به درمان پیشرفته سرطان» , دست همکاری هاشمی و صالحی جهت یک هدف

دکتر هاشمی با بیان اینکه هرسال شاهد به نتيجه رسيدن پروژه هايي هستيم كه در حوزه سلامت بين دانشگاه هاي علوم پزشكي و ستاد وزارت بهداشت با شرکت انرژي اتمي منعقد شده است هست، خاطرنشان کرد: اراده دكتر صالحي و همكاران ايشان، در حوزه پزشكي هسته اي جاي تقدير دارد، چراكه كمك هاي زيادي را در حوزه تشخيص و درمان سرطان ايرانيان و افرادي كه از خارج براي درمان به ايران مي آيند، ارائه مي دهد.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه پروژه هاي مشتركي بين وزارت بهداشت و شرکت انرژي اتمي درحال اجرا است كه اطلاع رساني شده است و خواهد شد، گفت: شرکت انرژي اتمي، طراحي يك بيمارستان را شروع كرده است و چنانچه به بهره برداري برسد، در منطقه از لحاظ فناوري، تكنولوژي و نيروي تخصصي بي نظير خواهد بود.

دکتر هاشمی درخصوص تفاهم نامه ی احداث و تامین منابع مالی مرکز آموزشی، پژوهشی، تشخیصی و درمانی سرطان گفت: مركزي كه امروز تفاهم نامه آن به امضا مي رسد، با مشاركت دانشگاه علوم پزشكي ايران و شرکت انرژي اتمي بوده و در واقع مركزي مهم در حوزه تشخيص و درمان سرطان است.

وزیر بهداشت تصریح کرد: تلاش هاي دكتر صالحي در حوزه انرژي هسته اي، جدا از اينكه در حوزه انرژی هسته ای در مرزهاي دانش حرکت می کند، در حيطه اجتماعي نيز اهميت دارد، چراكه منجر به مواظبت از مردم و سلامت آنها مي شود و بهترين شكل استفاده صلح آميز از انرژي هسته اي خواهد بود.

دکتر هاشمی در آخر گفت: از تمام افرادي كه به امضاي اين تفاهم نامه كمك كردند، تشكر مي كنم، چراكه ره آورد اين تفاهم نامه مي تواند كارنامه قابل قبولي براي ارائه خدمت به مردم باشد، در عین حال امیدواریم به طور مکرر چنین برنامه هایی داشته باشیم و بتوانیم از کمک شرکت انرژی اتمی جهت حمایت از سلامت مردم بهره مند شویم.

ماجرای واکسن HPV

وی در ادامه صحبت هایش با اشاره به مباحث مطرح شده است راجع به واکسن HPV گفت: طبق دستور آقای مدیر جمهور ما همه واکسنها را باید خودمان تولید کنیم و حتما فناوری و امکان تولید این واکسن هم در کشورمان وجود دارد. در عین حال کارها خوبی هم در زمینه تولید واکسنها انجام شده است و یا در حال انجام هست؛ حال چه در انستیتو پاستور و چه در قالب قراردادهای دو جانبهای که با بعضی از کشورها منعقد شده است هست. بنابراین راجع به واکسن HPV تا زمانی که آن را در کشور تولید نکنیم، وارد برنامه ایمن سازی کشور نخواهیم کرد. در عین حال توصیه می کنم که به حاشیه ها هم توجهی نداشته باشید.

واژه های کلیدی: انرژی | پزشکی | درمانی | آموزشی | بهداشت | انرژی هسته | درمان سرطان | دندانپزشکی | وزارت بهداشت

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs