نگاه داشتن حادثه درمانی اتوبوس کامیون

نگاه داشتن: حادثه درمانی اتوبوس کامیون عملیات امداد و نجات امداد و نجات هلال احمر تصادف

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی رمزگشايي از صورت پنهان مناظره

«چه کسانی به سفارت عربستان حمله کردند؟»؛ این سؤال خیلی از ایرانی ها بود که عصر جمعه در نخستین مناظره انتخابات از زبان «اسحاق جهانگیری» تكرار شد؛ مخاطب آن هم مشخ

رمزگشايي از صورت پنهان مناظره

رمزگشايي از صورت پنهان مناظره

عبارات مهم : ایران

بررسي رابطه ستاد قاليباف با متهم حمله به سفارت عربستان

رمزگشايي از صورت پنهان مناظره

رمزگشايي از صورت پنهان مناظره

«چه کسانی به سفارت عربستان حمله کردند؟»؛ این سؤال خیلی از ایرانی ها بود که عصر جمعه در نخستین مناظره انتخابات از زبان «اسحاق جهانگیری» تكرار شد؛ مخاطب آن هم مشخص بود: «باقر قالیباف»، شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران و نامزد انتخابات ریاست جمهوری؛ هرچند «قالیباف» در این مورد توضیحی نداد، ولی تصویر های «حسن کردمیهن و قالیباف» در کنار یکدیگر به سرعت در اینترنت بازنشر شد؛ همان شخصی که یکی از سوله های مدیریت بحران شهرداری را جهت برگزاری کلاس جودو در اختیار گرفت و از حامیان سرسخت قالیباف است.

جهانگیری در ادامه مناظره از تأثیرگذاری این حمله بر زندگی مردم مشهد سخن گفت: «چه کسانی باعث شدند ٧٠٠ هزار شیعه که می آمدند و زندگی مردم مشهد می چرخید به هم خورد. بله ما نمی توانیم به سفارت حمله کنیم. دولت حمله کرد آقای قالیباف؟ چه کسانی حمله کردند؟». ولی معاون اول رئيس جمهوری در جمله نهایی این قسمت صحبت هایش کدی داد که ضربه نهایی را به «قالیباف» که مبهوت نشسته بود، وارد کرد: «آنها الان در ستادهای کدام کاندیدا حضور دارند؟ کدام کاندیداها از آنها دفاع می کردند و پول می دادند؟».

«چه کسانی به سفارت عربستان حمله کردند؟»؛ این سؤال خیلی از ایرانی ها بود که عصر جمعه در نخستین مناظره انتخابات از زبان «اسحاق جهانگیری» تكرار شد؛ مخاطب آن هم مشخ

کردمیهن: سردار صداقت و صافی ها؛ محمد باقر قالیباف

کدهایی را که جهانگیری در مناظره داده بود، بعضی دیگر هم قبلا گفته بودند؛ ولی شاید هنوز باشند افرادی که نمی دانند چه کسانی پشت پرده حمله به سفارت عربستان در پایتخت کشور عزیزمان ایران قرار دارند. ٤ دی ٩٤، یعنی حدود ٢٠ روز بعد از حمله ١٢ دی معترضان به اعدام شیخ نمر، روحانی عربستانی به دست حکومت این کشور بود که «محمدرضا محسنی ثانی»، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس نهم در گفت وگو با «ایلنا»، به نقش شخصی به نام «حسن کردمیهن» در حمله به سفارت اشاره کرد و از بازداشت او خبر داد: «آقای کردمیهن که جهت مدتی در کشور سوریه به سر می برد، بعد از ورود به کشور عزیزمان ایران از سوی مقام های انتظامی در فرودگاه بازداشت شدند».

«حسن کردمیهن» از حامیان سفت و سخت «قالیباف» در انتخابات ریاست جمهوری ١٣٩٢ بود. ١٥ خرداد ١٣٩٢ سایت «فردا نیوز» (از رسانه های نزدیک به قالیباف)، همایشی به نام «آب و آینه» را پوشش داد که روز قبلش در کرج برگزار شده است بود. در این همایش که جهت حمایت از «قالیباف» برگزار شده است بود، «حسن کردمیهن» و «عبدالرضا هلالی» مداح، در حمایت از شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران صحبت کردند. حجت الاسلام «کردمیهن» در حمایت از قالیباف گفته بود: «امروز با مرور کارنامه قالیباف در عرصه مدیریت کلان کشوری، می توان به جرئت گفت قالیباف مدیر جمهوری در تراز نظام مقدس نظام جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران است».

رمزگشايي از صورت پنهان مناظره

او که به شدت از قالیباف حمایت می کرد، گفته بود «افتخار می کنم که اگر با لباس رسول الله جهت کسی تبلیغ می کنم، جهت کسی تبلیغ می کنم که تعهد و التزامش را به ولایت فقیه و نظام مقدس جمهوری اسلامی در ٣٥ سال سربازی ولایت اثبات کرده است». کردمیهن در صحبت اش، خود را فردی معرفی کرد که «دو دهه خاک فرهنگ را خورده است و مدیریت یکی از بزرگ ترین مجموعه ها فرهنگی کشور را عهده دار است». او در حمایت از قالیباف گفته بود: «میان مدیران اجرائی کشور در فهم پرسشها فرهنگی، مثل قالیباف سراغ ندارم. قالیباف واقعا دغدغه فرهنگ را دارد و جهت فرهنگ می سوزد و این بی نظیر است». او در ادامه «قالیباف» را «سردار صداقت و صافی ها» لقب داد. کردمیهن افزوده بود: «البرزی ها در انتظار قدوم سردار صداقت و صافی ها محمد باقر قالیباف سر از پا نمی شناسند و آماده اند تا استقبال خاص از ایشان به عمل بیاورند».

بدهکار ولی طلبکار

«کردمیهن» مرداد ماه ٩٥ و در شرایطی که روند قضائی متهمان حمله به سفارت عربستان در جریان بود، نامه ای به اصطلاح سرگشاده خطاب به «حسن روحانی»، رئيس جمهوری نوشت؛ نامه ای که در آن با لحنی طلب کارانه، از رئيس جمهوری درخواست کرد دستگاه دیپلماسی به خاطر آنچه «بی عزت کردن ملت ایران» مي ناميد، محاکمه شود. این حامی قالیباف در انتخابات ١٣٩٢، در نامه اش نقش خود را در حمله به سفارت عربستان این گونه توضیح داده بود: «بعد از ظهر روز دوم ژانویه؛ بنده جهت دقایقی به نِت دسترسی پیدا کردم و دیدم در گروه های مختلف، همه مشغولِ مباحثه هستند و در صوتی کمتر از ١٠ ثانیه (چون بیش از آن اساسا وقت نداشتم) به دوستانم گفتم: «چهارتا آدم با غیرت بلند شوید یک کاری بکنید»، چند ساعت بعد دوباره به نِت دسترسی پیدا کردم و متوجه شدم بعضی ها مصمم هستند که آن شب جهت تجمع و ابراز انزجار به سفارت عربستان بروند (که صد البته کار بسیار درستی بود)، لذا با توجه به تجربیات قبلی؛ به ایشان یادآوری کردم که حالا که می خواهید بروید آماده کتک خوردن باشید؛ آیا که قطعاً نیروی انتظامی بیشترین تدابیر را اندیشیده است و یگان های امداد و خاص و سایر ظرفیت های انتظامی حتماً امشب با تجمع کنندگان برخورد جدی خواهند کرد؛ بنابراین نوجوان ها را با خود نبرید که آنها تحمل کتک خوردن را ندارند و ممکن است به نظام بدبین شوند، اگر می خواهید بروید آماده کتک خوردن باشید و بدانید که شما با نیروی انتظامی جنگ ندارید و آنها باید وظایف خود را انجام بدهند و انجام خواهند داد…این تمام آن چیزی است که من قبل از وقوع اتفاق گفتم و هیچ چیزدیگری وجود ندارد! جهت چند ساعت آنلاین نبودم و هنگامی که به زینبیه رسیدم و آنلاین شدم، دیدم تصاویری از داخل سفارت و آتش سوزی و اینها، همراه با صوت هايی از بعضی افراد برایم ارسال شده است که جان کلام همه ارزش این بود که «ما شعارهایمان را داده ایم و می خواهیم برویم، ولی بعضی از افراد میدانی تشویق به ماندن می کنند!!» و کلیپی که صدایی از بلندگوی آتش نشانی پخش می شد که به نیروهای انتظامی می گفت: به هیچ وجه کسی را نزنید و…». این نامه با تصویر العمل سخنگوی وزارت خارجه روبه رو شد: «حمله به اماکن دیپلماتیک خلاف قانون، غیراخلاقی، مذموم و مردود است و با هیچ بهانه ای قابل توجیه نیست». بهرام قاسمی ضمن ابراز ناخرسندی از حمله این افراد خودسر و ناآگاه به اماکن دیپلماتیک که پرونده آنان نزد محاکم قضائی مفتوح هست، کارها آنان را در جهت خواست دشمن های کشور به خاص رژیم سرکوبگر و تروریست پرور آل سعود خواند.

«چه کسانی به سفارت عربستان حمله کردند؟»؛ این سؤال خیلی از ایرانی ها بود که عصر جمعه در نخستین مناظره انتخابات از زبان «اسحاق جهانگیری» تكرار شد؛ مخاطب آن هم مشخ

پنجم بهمن ماه ١٣٩٤ محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضائيه درخصوص فردی که در ارتباط با سفارت عربستان بازداشت شد، گفت: «این فرد ١٠ سال قبل دانشجوی اخراجی در یکی از استان های شمالی کشور بوده». «فردانیوز» در توضیح مصاحبه ای با «کردمیهن» او را مهندس مکانیک از دانشگاه گیلان معرفی کرده بود. او در این مصاحبه گفته بود: «چهره فرهنگی قالیباف واقعا مظلوم واقع شده است است».

برخی مسئولان به او کمک می کردند

رمزگشايي از صورت پنهان مناظره

یکم بهمن ماه ١٣٩٤، یعنی مدتی بعد از حمله به سفارت و بازداشت متهمان حمله به سفارت، «حسین ذوالفقاری» معاون امنیتی-انتظامی وزارت کشور، حرکت عوامل حمله به سفارت عربستان را سازماندهی شده است توصیف کرده و گفته بود: «این افراد سازماندهی شده است آمدند و بیش از ١٠ سال است که در کرج و پایتخت کشور عزیزمان ایران و با محور فعالیت هایی در زمینه امور خیریه و فعالیت های مذهبی فعالیت دارند. از مسئولان نیز عده ای دانسته و ندانسته از آنها حمایت کرده اند».او فرد شرکت دهنده حمله را شخصی بیان کرد که در خارج از کشور بوده. ذوالفقاری همچنین افزوده بود که «شخص بیرونی که لیدری این ماجرا را بر عهده داشت به داخل انتقال یافته شده است و تحت بازجویی قرار گرفته است».

در خبری که سال ١٣٩٢ سایت نزدیک به قالیباف (فردانیوز) منتشر کرده بود، «حسن کردمیهن» به عنوان مدیر مؤسسه فرهنگی دینی بهشت پایتخت کشور عزیزمان ایران معرفی شده است بود. از طرفی در وب سایت مؤسسه فرهنگی دینی «نور معرفت» کرج هم نام این روحانی حامی قالیباف دیده می شود. این وب سایت اخبار مربوط به «کردمیهن» را منتشر می کند و محلی شده است جهت دفاع از «حسن کردمیهن».

سایت نور معرفت بعد از انتشار نامه «کردمیهن» خطاب به رئيس جمهوری و تصویر العمل وزارت خارجه، واکنشی از قول فردی بدون نام و با سمت «سخنگوی اتحادیه مؤسسات امام رضایی» منتشر کرد. این فرد در جوابیه اش نوشته بود: «ایشان (کردمیهن) در آن ایام در کشور سوریه و مشغول به مجاهدت فرهنگی بوده و اساسا در پرونده ایشان هیچ مطلبی مبنی بر حمله و حضور در شب اتفاق و آمریت وجود ندارد». او در ادامه با لحنی مدعی آورده بود: «بچه های انقلابی را هم راستا و در جهت منافع دشمن های و رژیم سعودی می دانید، خود، تهمتی بزرگ و نابخشودنی هست. ای کاش مدعی العموم بیداری باشد تا این نسبت دادن های بی پروا را مورد محاکمه قرار دهد».

خانه جودو در سوله شهرداری

اما مهر ماه ٩٥، با نزدیک شدن به ایام ماه محرم، اطلاعیه ای از قول «کردمیهن» روی وب سایت «نور معرفت» منتشر شد که حاکی از تعطیلی جلسات عزاداری «هيئت الرضا(ع)» داشت. طبق آنچه در این اطلاعیه آمده، متن نگاشته شده است جهت «سؤالات و شبهات و بعضا شایعاتی» بود که در بعد تعطیلی هیئت الرضا(ع) پدید آمده بود.

طبق اطلاعیه «کردمیهن»، «علت مهم عدم برپایی روضه فقط و فقط نبودن مکانی که پاسخ گوی خیل عظیم عزاداران حسینی باشد بوده است». او در این اطلاعیه آورده بود: «برنامه های مؤسسه نور معرفت با تعطیلی هیئت الرضا در بیش از ٣٢ نقطه شهر (کرج) به وسیله هیئت های اقماری خواهران و برادران برگزار خواهد شد». او در این اطلاعیه همچنین آدرس هیئت های محل صحبت خود را در پایتخت کشور عزیزمان ایران کرج درج کرده بود؛ یکی در کرج و یکی در تهران. کردمیهن آدرس هیئت پایتخت کشور عزیزمان ایران را منزل جودوی «علی حیدر» در محله بخارایی پایتخت کشور عزیزمان ایران ذکر کرده بود؛ «حسن کردمیهن» خود یکی از استادان این منزل جودو است.

اسفند سال گذشته «شرق» در گزارشی فاش كرد محل منزل جودوی «علی حیدر» یکی از سوله های مدیریت بحران شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران هست. در این گزارش آمده بود: «این سوله مدیریت بحران که در منطقه ١٦ به عنوان یکی از محلات محروم پایتخت کشور عزیزمان ایران واقع هست، سال هاست در اختیار حسن کردمیهن قرار دارد». یکی از اعضای شورایاری محله باغ آذری منطقه ١٦، در این رابطه به «شرق» گفته بود: «ما بارها در جلسات علنی و غیرعلنی به مردها راجع به این سوله و استفاده افراد خاص، تذکر دادیم و خواستیم این سوله را جهت مردم بگذارند؛ ولی توجه نکردند. آقای کردمیهن که حالا چندسالی است معروف شده، از حدود پنج سال قبل این سوله مدیریت بحران را با گروهی که همراهش هستند، براي محل تجمع و تمرین کلاس ورزشی جودو و حالا هم فوتسال گذاشته اند».

حالا با تمام این اوصاف، گفته های جهانگیری در مناظره روز جمعه پیوند قالیباف و کردمیهن را بیش از پیش آشکار کرد؛ شخصی که مورد تفقد شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران قرار دارد.

اخبار سیاسی – شرق

واژه های کلیدی: ایران | ایرانی | مدیریت | قالیباف | عربستان | عربستانی | انتخابات ریاست جمهوری | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs