نگاه داشتن حادثه درمانی اتوبوس کامیون

نگاه داشتن: حادثه درمانی اتوبوس کامیون عملیات امداد و نجات امداد و نجات هلال احمر تصادف

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی قالیباف از رئیسی سبقت گرفت

هرچه به روزهای انتخابات نزدیک می شویم علی رغم انتظارات که توقع رسیدن به یک نامزد اصولگرا از میان سه کاندیدای این جناح می رفت، اختلافات روز به روز زیاد می شود و

قالیباف از رئیسی سبقت گرفت

قالیباف از رئیسی سبقت گرفت

عبارات مهم : مسابقه

هرچه به روزهای انتخابات نزدیک می شویم علی رغم انتظارات که توقع رسیدن به یک نامزد اصولگرا از میان سه کاندیدای این جناح می رفت، اختلافات روز به روز زیاد می شود و اینکه این سه نفر باهم نمی سازند واضح تر و معلوم تر. هم روسای ستادهای سه کاندیدا شمشیر را در گفتارهایشان به روی هم کشیده اند و هم هر سه نامزد نشان داده اند که زیاد طاقت دیدن هم را ندارند و زیاد رقیب هم هستند تا هم حزبی. در کنارهم قرار دادن بعضی از این اتفاقات چند روزه نشانگر اوج اختلاف و جدل سه نامزد اصولگرا با یکدیگر است.

قالیباف از رئیسی سبقت گرفت

محمد باقر قالیباف و سید ابراهیم رئیسی حالا مصمم تر از هر لحظه در آرزوی پاستور هستند؛ یکی منزل بهشت برایش بعد از 12 سال کوچک شده است و دیگری هم از قرار معلوم چندان سعادت فیض از معنویات آستان قدس را ندارد! در حالیکه همه می گویند اسحاق جهانگیری جهت کمک به حسن روحانی آمده و به نفع او کنار خواهد رفت ولی راجع به محمد باقر قالیباف و ابراهیم رئیسی به یقین رسیده اند که چنین نخواهد شد جهت همین رئیسی و قالیباف هر کدام با سه رقیب جدی مواجه اند. دو نفر از دولت فعلی و یک نفر از جناح خودشان.

البته میرسلیم را هم نباید از یاد برد. به خاطر همین جدی شدن اختلافات این سه کاندیدای اصولگرا بایکدیگر است که از همین الان احزاب اصولگرایی با علم به اینکه دیگر رویایشان در یکی شدنمیرسلیم، قالیباف و رئیسی به تحقق نمی پیوندد به فکر دیگری افتادند، اینکه به جای تعارف و رودربایستی و حواله دادن تصمیم ارزش به آخرین روزهای انتخابات، از همین الان مواضع حمایتی ارزش را از نامزدها و کاندیداهای اصولگرا اعلام کنند. آن طور که جامعه مدرسین و جبهه پایداری که حمایت ارزش از رئیسی را رسما اعلام کردند…

هرچه به روزهای انتخابات نزدیک می شویم علی رغم انتظارات که توقع رسیدن به یک نامزد اصولگرا از میان سه کاندیدای این جناح می رفت، اختلافات روز به روز زیاد می شود و

دراین میان شنیده ها حاکی از آن است که جامعه روحانیت نیز گرایش به حمایت ازرئیسی پیدا کرده است.

بی تردید، قالیباف در مسابقه با رئیسی در بحث جلب حمایت احزاب سیاسی اصولگرا به خود، قافیه را باخته. البته بااین تفاوت که بسیاری اعتقاد دارند حمایت جبهه پایداری و جامعه مدرسین از رئیسی نه تنها به زیان قالیباف تمام نخواهد شد بلکه به سود اوست. آیا که پایداری ها از هر کس حمایت کنند، مردم رقیب آنها را برمی گزینند.

خائن کیست؟

قالیباف از رئیسی سبقت گرفت

با این حال آقا تهرانی دبیر کل جبهه پایداری گفته است که اگر صالح به جای اصلح کناره گیری نکند خائن است! پایداری ها اکنون رئیسی را کاندیدای اصلح خود دانسته اند ومعلوم است که منظورشان از صالح و البته خائن خطاب کردن این صالح در صورت عدم کناره گیری کسانی جز قالیباف و میرسلیم نیستند! دراین جدال بین اصولگرایی ولی حرف ها ی روسای ستاد رئیسی هم جالب توجه هست، علی نیکزاد مدیر ستاد گفته از میان این 6 نامزد، رئیسی از بقیه صادق تر است! یک جورهایی به صداقت قالیباف و میرسلیم شک و شبهه وارد کرده ولی بدتر از آن صحبت ها ی تند و تیز معاون ستاد رئیسی علیه قالیباف است و اینکه گفته قالیباف جهت هر لحظه تمام خواهد شد!

جعفر فرجی در خبر اینستاگرامش آورده: “قالیباف از سال ۸۴ تا الان در نظرسنجی ها حدود بیست درصد رای دارد و هرکاری در طول این سالیان کرد و هر اقدامی کرد رای منفی اش زیاد شد و این درصد هیچ گاه اوج نیامد و نخواهد آمد دلیلش راحت هست. جماعتی که این دور قالیباف را آوردند در حقش خیانت کردند اگر او چند سال بی سر و صدا کناری می ماند ممکن بود بتواند در آینده نزدیک، طلسم بیست درصد نظرسنجی ها یش را باطل کند.

هرچه به روزهای انتخابات نزدیک می شویم علی رغم انتظارات که توقع رسیدن به یک نامزد اصولگرا از میان سه کاندیدای این جناح می رفت، اختلافات روز به روز زیاد می شود و

امان از دوستی ها ی خاله خرسی که ظرفیت قالیباف را جهت سومین بار و جهت هر لحظه خواهد سوزاند و او را جهت هر لحظه تمام خواهد کرد. حیف ظرفیت ها ی بزرگ اصولگرایی که سوختند و امروز به نقطه صفر خود نزدیک می شوند.”

میر سلیمی ها هم!

حمله صریح آقا تهرانی و فرجی به قالیباف و البته میرسلیم در حالی است که از آن سو میرسلیم و حامیان او را که اعضای حزب موتلفه هستند نیز علیه این دو کاندیدا اظهاراتی کرده اند.

قالیباف از رئیسی سبقت گرفت

روزنامه شهروند گفتگویی با اسدالله بادامچیان از اعضای حزب موتلفه منتشرکرده است که در آن بادامچیان به حمله علیه قالیباف و رئیسی پرداخته هست. او در باره شانس گزینش رئیسی گفته” اگر بخواهم براق صحبت کنم به نظر من، شانسی ندارد؛ البته باید دید اصولگرایان منظورم تندروهاست چگونه مهره های خود را می چینند و با در نظرگرفتن این که ایشان با جلیلی دیدار داشتند و جبهه پایداری بیانیه داده که از رئیسی حمایت می کند و با توجه به کارنامه این گروه و این شخص می توان تا حدودی حدس زد که جامعه گرایشش به کدام سمت است.”

وی در باره آرای قالیباف نیز اینگونه می گوید: “به نظر من، آرای قالیباف نسبت به سال ٩٢ کمتر هست. قالیباف کارنامه بدی را جهت خود به جای گذاشته است که مهمترین آن پلاسکو هست. مردم ما نسبت به سال ٩٢ آگاه تر شده است اند و می دانند که به چه کسی باید رای بدهند و آن مردمی که با کیک و ساندیس پای صندوق رای می کشاندیم دیگر نیستند یا دوره ارزش تمام شده است هست. آقای قالیباف باید جوابگو باشد که هنوز جواب درست و منطقی راجع به پلاسکو نداده است که جای تاسف است.”

آش حملات و صحبت ها ی بادامچیان به دونامزد اصولگرا آنقدر شور شده است که موتلفه در بیانیه ای گفته این مصاحبه تحریف شده است و حق پیگیری قضایی را ازاین رسانه جهت خود محفوظ می دارد.

اما در حالی موتلفه می گوید که جهت تفرقه اصولگرایان صحبت ها ی بادامچیان تحریف شده است که شخص کاندیدای این حزب چیزی از حمله علیه نامزدهای اصول گرا کم نگذاشته هست، مصطفی میرسلیم در ایلام خطاب به شخص قالیباف اینگونه می گوید :”مطرح کردن بحث 4 و 96 درصد و تقسیم ملت به 2 دسته، تنها یک شعار جهت کوبیدن رقیب بود و نامزدها باید در این مناظره ها بگویند که جهت درمان دردهای مردم چه می کنند.”

او ادامه داده که اگر وضع به همین منوال پیش رود با آن مقابله می کند. میر سلیم خیلی صریح و رک در باره کناره گیری از انتخابات به نفع نامزدهای اصولگرا نیز پاسخ داده است که:” معلوم نیست انصراف هر کدام از ما به نفع رقیب است یا ضرر او.به عنوان یک فعال سیاسی و بر اساس محاسبات چند ساله ام می گویم که همه نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری تا آخر می مانند و درست نیز همین است ولی گزینش نهایی با مردم است.”

وی یادآور شد: “ما سه نامزد اصولگرا دارای نیت و اهداف یکسان هستیم ولی سوابق و حوزه فعالیت مان یکسان نیست.”

میرسلیم در ادامه ظاهرابا کنایه به رئیسی نیز گفته است که:” شعار و قول و قرار بیخودی به چه درد می خورد؟ به مردم بگویید با اتکا به چه چیزی و بر اساس کدام عملکردتان این قول ها را می دهید؟”

نظرسنجی ها به سود قالیباف

اوج گیری اختلاف نظرها و تفاوت نظر ها در حالی صورت گرفته است که نظر سنجی ها چه در سایت ها و خبرگزاری ها ی اصلاح طلب و چه در میان خبرگزاری ها و سایت ها ی اصولگرا و همین طور مرکزهای آمار و نظر سنجی، همگی نشان از آن دارد که قالیباف از رئیسی و البته میرسلیم پیشی گرفته است.

آن طور که تمامی احزاب اصولگرا تا پیش ازاین، وعده داده بودند آنها باید از کسی حمایت کنند و کسی را به کناره گیری دعوت کنند که به ترتیب بیشترین رای اصولگرایان و کمترین رای مردمی اصولگرایان را در نظرسنجی به خود تخصیص داده شده است داده باشد. حال آنکه آنها آنقدر درگیر اختلافات درونی شده است اند که بی توجه به نظر سنجی ها یا علیه نامزدهای هم حزبی سخن می گویند و یا رئیسی را به قالیباف ترجیح داده اند. اختلافات تا جایی پیش رفته که رییس شورای استانی جبهه مردمی انقلاب اسلامی همدان اظهارکرده: “حامیان 2 نامزد مورد حمایت جمنا اختلاف را کنار بگذارند!”

بارئیسی مسابقه می کند

هرچند قالیباف در شرایط کنونی از ناحیه اصولگرایان طرد شده است است ولی جناح محافظه کار خود نیز می داند که با توجه به نظرسنجی ها ی صورت گرفته این قالیباف است که باید نامزد مهم اصولگرایان باشد و نه رئیسی و میرسلیم.

حسین قربانزاده مشاور سیاسی محمد باقر قالیباف راجع به اینکه آخر در میان اختلافات قالیباف و رئیسی کدام یک به نفع دیگری کنار می کشد، به آفتاب یزد گفت: “قرار نیست کسی به نفع کسی کنار برود، همه این کاندیداها تاییدصلاحیت شده است اند و آمده اند تا مسابقه کنند، بعضی کاندیداها در بعضی مباحث با یکدیگر هم نظر هستند ولی این عنوان علت نمی شود که این نامزدها چون در یک جریان هستند به نفع هم کنار بروند. همان طور که آقای ها شمی طبا و جهانگیری در آن طرف درکنار روحانی برنامه های تلویزیونی و مناظراتشان را انجام می دهند.»

وی اضافه کرد: «همه الزامات یک مسابقه این است که کاندیداهای تاییدصلاحیت شده است تا آخر مسابقه بمانند، آنچه که اکنون از دکتر قالیباف می دانم این است که ایشان قرار نیست انصراف دهند یا به نفع کسی کنار بروند و حتما تا آخر پیش خواهند رفت و مسابقه ما نیز مسابقه جدی هست. در مورد باقی کاندیداها نیز باید از کسانی که به آنها نزدیک هستند بپرسید.»

قربانزاده در پاسخ به این پرسش که آیا با این اوصاف، قالیباف (حتی با رئیسی) نیز به مسابقه می پردازد، پاسخ داد: «همین الان هم در حال مسابقه با یکدیگر هستند.»

مدیرمسئول روزنامه همشهری راجع به این پرسش که حمایت جبهه پایداری و جامعه مدرسین از رئیسی را چگونه ارزیابی می کنید؟ و آیا این موضوع، آخر حمایت اصولگرایان از قالیباف است؟ پاسخ داد: «این عنوان را نه منفی و نه مثبت می دانم چون مدیر جمهور را مردم گزینش می کنند و مدیر قوه اجرائیه از صندوق های رای گزینش می شود،هر شخصی که جامعه گزینش می کند همه جبهه ها و احزاب هم او را بپذیرند. در این میان جریانات و احزاب نیز یا ائتلاف یا از کسی حمایت یا برعلیه کسی صحبت می کنند ولی نتیجه نهایی را مردم تعیین می کنند.»

وی گفت: «نمی گویم نظرات احزاب و جبهه ها بی تاثیر است ولی فقط در 29 اردیبهشت است که همه چیز مشخص می شود. »

اخبار سیاسی – آفتاب یزد

واژه های کلیدی: مسابقه | اصولگرا | قالیباف | اصولگرایان | دکتر قالیباف | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs