نگاه داشتن حادثه درمانی اتوبوس کامیون

نگاه داشتن: حادثه درمانی اتوبوس کامیون عملیات امداد و نجات امداد و نجات هلال احمر تصادف

گت بلاگز اخبار پزشکی تاثیر سوء تشعشات امواج در ایجاد تومورمغزی کودکان

رئیس انجمن رادیوتراپی آنکولوژی کشور عزیزمان ایران با اشاره به مضرات تشعشات امواج و پارازیت ها بر مغز انسان، گفت: براساس مدارک علمی بین المللی تایید شده، امواج و

تاثیر سوء تشعشات امواج در ایجاد تومورمغزی کودکان

تاثیر سوء تشعشات امواج در ایجاد تومورمغزی کودکان

عبارات مهم : تومور

رئیس انجمن رادیوتراپی آنکولوژی کشور عزیزمان ایران با اشاره به مضرات تشعشات امواج و پارازیت ها بر مغز انسان، گفت: براساس مدارک علمی بین المللی تایید شده، امواج و پارازیت ها در ایجاد تومورهای مغزی در کودکان می تواند نقش موثر داشته باشند.

به گزارش ایرنا، تومور مغزی رشد یک توده غیرطبیعی در مغز است که امکان دارد خوش خیم یا بدخیم باشد، یا به عبارتی نوعی نئوپلاسم داخل جمجمه ای سخت و توپُر، یا یک تومور ( رشد غیر طبیعی سلولی)، در داخل مغز یا کانال مرکزی نخاع است.

تاثیر سوء تشعشات امواج در ایجاد تومورمغزی کودکان

تومورهای مغزی، در خود مغز، بافت لنفاوی، عروق خونی یا در اعصاب جمجمه ای، پرده مغزی (مننژ)، جمجمه، هیپوفیز و غده صنوبری می تواند ایجاد شود.

دکتر محمدرضا قوام نصیری روز پنجشنبه به خبرنگار علمی ایرنا گفت: امواج و پارازیت به طور حتم به مغز آسیب می رسانند و در ایجاد سرطان مغز نقش موثری می توانند داشته باشند.

رئیس انجمن رادیوتراپی آنکولوژی کشور عزیزمان ایران با اشاره به مضرات تشعشات امواج و پارازیت ها بر مغز انسان، گفت: براساس مدارک علمی بین المللی تایید شده، امواج و

وی به شیوع تومورهای مغزی در رده های سنی متفاوت اشاره کرد و گفت: تومورهای مغزی در دو دوره سنی، کودکان و افراد بزرگسالان دهه پنجم به بعد، مرسوم تر هست. هرچند انواع تومورهای مغزی تقریبا در همه رده های سنی مشابه اند ولی درمان آنها مقداری تفاوت است.

قوام نصیری با اشاره به این که علائم این بیماری در همه افراد یکسان هست، اظهار کرد: سردرد یکی از علائم مرسوم این بیماری است و تهوع و استفراغ از دیگر علائم بیماری تومور مغزی می باشد.

وی گفت: علائم تومورهای مغزی بسته به این که در چه ناحیه از مغز قرار داشته باشند،متفاوت است و اگر مجاور مراکز حساسی مانند ساقه مغز قرار گیرند، می توانند علائم دیگری را مانند اختلال در ضربان قلب ایجاد و حیات بیمار را ترساندن کند.

تاثیر سوء تشعشات امواج در ایجاد تومورمغزی کودکان

رییس انجمن رادیوتراپی آنکولوژی کشور عزیزمان ایران تاکید کرد: تومورهایی که در ساقه مغز قرار دارند، معمولا خیلی سریع تر باید مورد مداوا قرار گیرند تا مشکلی جهت مریض ایجاد نکند.

وی به تفاوت تهوع و استفراع در تومورهای مغزی با سایر امراض اشاره کرد و گفت: این علائم در اکثر موارد در صبحگاه مشاهده می شود. استراحت فرد در شب باعث می شود تا مایع داخل مغز ساکن شود و بیمار علامت آشکاری نداشته باشد، ولی هنگامی که فرد بیدار می شود مایع در مغز جابجا می شود و فرد ، شاهد علائم استفراغ، تهوع و زیاد کردن درد خواهد بود.

رئیس انجمن رادیوتراپی آنکولوژی کشور عزیزمان ایران با اشاره به مضرات تشعشات امواج و پارازیت ها بر مغز انسان، گفت: براساس مدارک علمی بین المللی تایید شده، امواج و

قوام نصیری، سرطان ها را از مهمترین تومورهای مغزی اعلام کرد و گفت: سرطان ها جز تومورها بدخیم هستند و انتشار آنها سریع و تهاجمی هست. تومورهای خوش خیم معمولا در مناطق خاصی از مغز قرار می گیرند و از درجه اهمیت کمتری برخوردار هستند.

قوام نصیری افزود: گلیوبلاستوم مولتی فرم از بدخیم ترین تومورهای مغزی است و معمولا در نیمکره های مغز به صورت منتشر دیده می شود و می تواند جان انسان را به خطر جدی مواجه کند.

تاثیر سوء تشعشات امواج در ایجاد تومورمغزی کودکان

** تومور مغزی جزو بیماری های قابل درمان است

رئیس انجمن رادیوتراپی آنکولوژی کشور عزیزمان ایران در عین حال ، تومورهای مغزی را جزو بیماری های قابل درمان دانست و اینکه اگر این امراض سریع تشخیص داده شوند، می توان اغلب آنها را درمان کرد.

وی با اشاره به اینکه درمان های تومورهای مغزی با جراحی انجام می گیرد، گفت: برحسب نوع ضایعه از رادیوتراپی هم استفاده و از درمان های دارویی هم بهره گرفته می شود.

قوام نصیری، مهمترین راه های تشخیص این بیماری را سی تی اسکن و MRI بیان کرد وگفت: از این طریق می توان مکان دقیق ضایعه را مشخص و آن را از تومورهای غیر سرطانی جدا کرد تا بتوان به نحو مطلوب آن را درمان یا کنترل کرد.

رئیس انجمن رادیوتراپی آنکولوژی کشور عزیزمان ایران گفت: هرچند علت خاصی جهت مبتلا شدن به سرطان مغز تاکنون گزارش نشده است ولی ضربه های مکرر به مغز می تواند در ایجاد این بیماری موثر باشد.

** امواج می توانند سرطان مغز ایجاد کنند

دکتر مرتضی فقیه جویباری عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی پایتخت کشور عزیزمان ایران نیز در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا به مضرات امواج اشاره کرد و گفت: امواج در ایجاد تعدادی از سرطان ها نقش موثر دارند که مرسوم ترین آنها سرطان خون است و سرطان مغز هم می تواند در اثر امواج بروز پیدا کند.

فقیه جویباری اظهار کرد: ثابت شده است است امواج حتی تلویزیونی و تلفن همراه، ثاثیر منفی بر مغز دارد و می تواند به این ارگان حساس بدن آسیب جدی برساند.

وی با اشاره به اینکه اثرات امواج روی مغز کودکان زیاد از سایر افراد هست، اظهار کرد: آسیب و ضرری که امواج به مفز کودکان می رساند به مراتب زیاد از بزرگسالان است.

فقیه ادامه داد: هرچند آثار زیانبار امواج برحسب فرکانس و طول موج آن، تفاوت دارد ولی به شهروندان توصیه می شود تا آنجا که امکان دارد از تماس نزدیک با منشا امواج رادیویی خودداری کنند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به این که تومورهای مغزی به دو نوع خوش خیم و بدخیم تقسیم می شوند، گفت: هرچند اغلب تومورهای مغز درمان خاص خود را دارند ولی اغلب آنها علاج کامل دارند و قابل درمان هستند و با درمان مناسب می توان این امراض را کنترل کرد.

فقیه ادامه داد: تعدادی از تومورهای مغزی از نوع بدخیم آن، درمان قطعی ندارد ولی با کارها درمانی می توان هم طول عمر را زیاد کرد و هم ناتوانی های فرد را تا حد امکان کم کردن داد.

وی تاکید کرد که تومور مغزی هر لحظه خطرناک و کشنده نیست و این عنوان طیف وسیعی از امراض را مشمول بر می شود که باید مشخص شود چه نوع توموری و چه ناحیه از مغز را درگیر کرده است.

وی با اشاره به این که حدود نیمی از تومورهای مغز بدخیم هستند، گفت:‍ هرچند سردردهای طولانی یکی از علائم تومورهای مغزی است ولی می تواند براثر میگرن، استرس، مسمومیت و سرماخوردگی هم ایجاد شود.

فقیه به افرادی که دچار نقص عصبی، تشنج و سردردهای طولانی و پیش رونده هستند توصیه کرد به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنند تا با معاینه دقیق، علت آن به طور دقیق مشخص و کارها درمانی مناسب انجام گیرد.

**روزی به نام تومور مغزی

8 می مصادف با 18 خرداد روز جهانی تومور مغزی نامگذاری شده است است که فرصتی مناسب جهت زیاد کردن آگاهی عموم و اوج بردن سطح آشنایی و معرفت آنان نسبت به این عنوان مهم است.

هدف مهم این روز توجه جدی به تومورهای مغزی است تا همگان در جهت حفظ سلامتی و تندرستی خود گام بردارند و متولیان امر برنامه هایی در این راستا برگزار می کنند.

واژه های کلیدی: تومور | درمانی | بیماری | سرطان خون | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs