نگاه داشتن حادثه درمانی اتوبوس کامیون

نگاه داشتن: حادثه درمانی اتوبوس کامیون عملیات امداد و نجات امداد و نجات هلال احمر تصادف

گت بلاگز اخبار گوناگون تصاویر) + زن‌های اَبَر صدساله‌ دنیا را بشناسید (

فرد صدساله کسی است که یکصد سال خورشیدی یا زیاد عمر کنداین در حالیست که اَبَرصدساله تا ۱۱۰ سالگی یا زیاد از آن زندگی کرده است.

تصاویر) + زن‌های اَبَر صدساله‌ دنیا را بشناسید (

زن های اَبَر صدساله دنیا را بشناسید (+تصاویر)

عبارات مهم : براون

فرد صدساله کسی است که یکصد سال خورشیدی یا زیاد عمر کنداین در حالیست که اَبَرصدساله تا ۱۱۰ سالگی یا زیاد از آن زندگی کرده است.

به گزارش خبرنگاران، پیر شدن یک امر گریزناپذیر در زندگی بشر و دیگر موجودات زنده دنیاست. ولی روند پیری در زیاد جمعیت دنیا زیر یکصد سال آخر می یابد و آن ها دار فانی را وداع می گویند. البته هستند بعضی از انسان هایی که این قانون را زیر پا گذشته و به فردی صد ساله یا حتی اَبَرصدساله تبدیل می شوند.

تصاویر) + زن‌های اَبَر صدساله‌ دنیا را بشناسید (

فرد صدساله کسی است که یکصد سال خورشیدی یا زیاد عمر کند. این در حالیست که اَبَرصدساله تا ۱۱۰ سالگی یا زیاد از آن زندگی کرده است.

در نتیجه چندین آزمایش علمی و تحقیقاتی مشخص شده است افراد ابرصدساله معمولا در تمام طول زندگی به هیچ یک از بیماری های مرتبط با کهولت سن همانند سکته مغزی، بیماری قلبی-عروقی، زوال عقل، سرطان، پارکینسون و دیابت دچار نمی شوند مگر در آخرهای عمر و نزدیکی به بیشینه عمر انسان، یعنی ۱۲۵ سالگی.

فرد صدساله کسی است که یکصد سال خورشیدی یا زیاد عمر کنداین در حالیست که اَبَرصدساله تا ۱۱۰ سالگی یا زیاد از آن زندگی کرده است.

بر اساس آمار رسمی گمانه زنی می شود در سراسر دنیا ۳۰۰ تا ۴۵۰ ابرصدسالهٔ زنده وجود داشته باشد. این در حالیست که مطابق بر پژوهش ها مشخص شده است شور های ایالات متحده آمریکا، ژاپن، بریتانیا، فرانسه، و ایتالیا دارای بیشترین شمار ابرصدساله های آشنا شده است هستند

در سپتامبر سال ۲۰۱۰ میلادی ایالات متحده با رقمی در حدود ۵۳ هزار نفر بیشترین تعداد انسان های صدساله را در دنیا داشته هست. بعد از امریکا کشور ژاپن با حدود ۵۱ هزار نفر در رتبهٔ دوم از این حیث قرار می گیرد.

تاکنون بیش از یکهزار و ۵۰۰ ابرصدساله در تاریخ ثبت شده است است.در بسیاری از کشور ها افراد بعد از رسیدن به صدسالگی مورد تقدیر قرار می گیرند. رسم مرسوم بعضی از کشور ها به شرح زیر است:در ایالات متحده به طور سنتی صدسالگان از مدیر جمهور نامهٔ تبریک دریافت می کنند.

تصاویر) + زن‌های اَبَر صدساله‌ دنیا را بشناسید (

در انگلستان و کشور های یکسان المنافع در یکصدمین زادروز فرد، ملکه پیامی جهت وی ارسال می کند و از سن ۱۰۵ سالگی به بعد این امر در هر زادروز اتفاق می افتد.

صدسالگان ایرلندی نامه ای به همراه ۲۵۴۰ یورو به عنوان «جایزهٔ صدسالگی» از مدیر جمهور دریافت می کنند.برای صدسالگان ژاپنی یک کاپ نقره همراه با یک گواهینامه از طرف نخست وزیر ارسال می گردد.صدسالگان در سوئد خبر تبریکی از سوی پادشاه و ملکه دریافت می کنند.

فرد صدساله کسی است که یکصد سال خورشیدی یا زیاد عمر کنداین در حالیست که اَبَرصدساله تا ۱۱۰ سالگی یا زیاد از آن زندگی کرده است.

در ایتالیا صدسالگان نامه ای از مدیر جمهور دریافت می کنند.

با این مقدمه شاید برایتان جالب باشد تا شماری از ابرصدساله های دنیا که بیش از ۱۱۵ سال در دنیا زندگی کرده اند، آشنا شوید. گفتنی است که تقریبا زیاد نام هایی که در فهرست پیرترین انسان های دنیا مشاهده می شود، زن هستند که جالب و قابل تامل است.

تصاویر) + زن‌های اَبَر صدساله‌ دنیا را بشناسید (

برای آشنایی با زنان ابرصدساله تاریخ تا انتهای مطلب همراهمان باشید.

۱- ژان کالمان: ۱۲۲ سال و ۱۶۴ روز

ژان کالمان: زاده ۲۱ فوریه ۱۸۷۵ – درگذشته ۴ اوت ۱۹۹۷

ژان لوییز کالمان دارای طولانی ترین عمر تأیید شده است یک انسان در طول تاریخ بود. این زن فرانسوی در ۸۵ سالگی به شمشیربازی می پرداخت و تا صدسالگی دوچرخه سواری می کرد.

ژان کالمان در دهه ۲۰ زندگی

جالب است بدانید کالمان از ۲۱ سالگی تا ۱۱۷ سالگی سیگار می کشید؛ ولی هیچ گاه تعداد سیگار ها به بیش از دو عدد در روز نمی رسید. او در ۱۲ یا ۱۳ سالگی ونسان ونگوگ را ملاقات کرده بود و تمام عمرش را که ۱۲۲ سال و ۱۶۴ روز بود در فرانسه گذراند.

ژان کالمان در سن ۴۰ سالگی

این زن تا ۱۱۰ سالگی تنها و بدون کمک زندگی می کرد. ولی بعد از آن به علت یک اتفاق آتش سوزی هنگام آشپزی که به علت ضعف بینایی روی داده بود، به آسایشگاه انتقال یافته شد.

ژان کالمان در سن ۲۲ سالگی

ژان لوییز کالمان در زندگی طولانی خود شاهد اختراعات مهمی، چون اتومبیل، تصویرهای متحرک، استیل ضد زنگ، تلویزیون و حتی هواپیما بود.

۲- سارا کنائوس: ۱۱۹ سال و ۹۷ روز

«سارا کنائوس» پیر ترین فرد آشنا شده است در آمریکاست. سارا در وقت فوت ۱۱۹ سال و ۹۷ روز سن داشت و درست یک روز قبل از شروع قرن بیست ویکم از دنیا رفت.

دخترش او را فردی ساکت و آرام توصیف می کرد که هیچ چیزی نمی توانست آرامشش را برهم زند. همین خونسردی شاید دلیلی جهت طول عمر سارا بود. سارا ۷ جنگ آمریکا و ترور مارتین لوترکینگ را به خاطر داشت.

سن سارا در وقت مرگ، حتی از پل برووکلین و مجسمه آزادی هم زیاد بود. همچنین زمانی که نیل آرمسترانگ جهت نخستین بار قدم بر ماه گذاشت او ۸۸ سال داشت.

۳- لوسی هانا: ۱۱۷ سال و ۲۲۴ روز

لوسی هانا: زاده ۱۶ جولای ۱۸۷۵ – درگذشته ۲۱ مارس ۱۹۹۳

به علت همزمان شدن زندگی لوسی هانا با ژان کالمان فرانسوی، با وجود داشتن سن بالاتر از ۱۱۰ سال، به اندازه بقیه پیر ترین ها به او بها داده نشد. لوسی هانا با داشتن ۱۱۷ سال و ۲۲۴ روز سن و اصلیتی آفریقایی – آمریکایی، به عنوان پیر ترین انسان سیاهپوست دنیا آشنا می شد.

او در آلاباما به دنیا آمد و در وقت پخش اعلامیه مشهور آزادی لینکلن، ۱۲ سال سن داشت. لوسی در سال ۱۹۰۱ ازدواج کرد و صاحب ۸ فرزند شد که البته ۶ فرزند او قبل از مادرشان از دنیا رفتند.

این زن سیاهپوست در زمانی زندگی می کرد که تبعیض نژادی در اوج خود بود و سفید پوستان، سیاهان را از زمین ها و منزل هایشان بیرون می کردند، به همین خاطر او نیز به همراه شش میلیون آفریقایی آمریکایی دیگر مجبور به مهاجرت شده است و به دیترویت رفت جایی که تا آخر عمر خود در ۲۱ مارس ۱۹۹۳ در آنجا ماند.

۴- ماری لوئیز میلر: ۱۱۷ سال و ۲۳۰ روز

زمانی که ماری لوئیز میلر در سن ۱۱۷ سالگی از دنیا رفت، یکی از پسرانش همراه با او در منزل سالمندان خوابیدن بود و دختر بزرگش ۹۰ سال سن داشت.

این زن فرانسوی – کانادایی، در تمام عمر خود کار می کرد و با داشتن ۱۰ فرزند، تقریبا هرگز بدون کار نبود. ماری همین کار زیاد و روحیه خستگی ناپذیر خود را راز عمر طولانی اش می دانست. او که عادت عجیبی به استفاده از نوشیدنی های الکی و کشیدن سیگار داشت، هنگامی که خود را در خطر مبتلا شدن به بیماری های قلبی دید آن ها را در سن ۹۰ سالگی ترک کرد. شاید همین علت شد تا او بتواند ۲۷ سال بعد از آن نیز به زندگی خود ادامه دهد.

۵- ویولت براون: ۱۱۷ سال و ۱۸۹ روز

ویولت براون: زاده ۱۰ مارس ۱۹۰۰ – درگذشته ۱۵ سپتامبر ۲۰۱۷

ویولت براون ابرصدسالهٔ اهل جامائیکا بود. او در وقت مرگش کهنسال ترین انسان زندهٔ دنیا بود که در فهرست انسان های دارای طولانی ترین عمر تأیید شده است در طول تاریخ قرار گرفت. ویولت براون بعد از مرگ، ولی مورانو در ۱۵ آوریل ۲۰۱۷ به این عنوان دست یافت.

او همچنین نخستین ابرصدسالهٔ تأییدشدهٔ جاماییکایی و پیرترین جاماییکایی در تمام تاریخ بود.

ویولت براون، در ۱۵ سپتامبر ۲۰۱۷ (جمعه ۲۴ شهریور ۱۳۹۶) در ۱۱۷ سالگی بر اثر بیماری و کهولت سن درگذشت.

۶- اِما مورانو: ۱۱۷ سال و ۱۳۷ روز

اِما مورانو: زاده ۲۹ نوامبر ۱۸۹۹ – درگذشته ۱۵ آوریل ۲۰۱۷

اِما مورانو، یک ابرصدسالهٔ اهل ایتالیا، و تا وقت مرگش کهنسال ترین انسان زندهٔ دنیا بود که در فهرست انسان های دارای طولانی ترین عمر تأیید شده است در طول تاریخ قرار گرفت.

دوران زندگی مورانو در سه قرن ۱۹، ۲۰ و ۲۱ میلادی سپری شد.

این زن، همچنین در طول ۱۱۷ سال زندگی اش شاهد دو جنگ جهانی و روی کار آمدن ۹۰ دولت در ایتالیا بود.

او دارای چهار خواهر و سه برادر بود. آنجلا مورانو، یکی از خواهران او بود که در سال ۲۰۱۱ در سن ۱۰۲ سالگی درگذشت. مورانو راز طول عمر خود را خوردن دو تخم مرغ در روز، شکلات و شیرینی و تنهایی می دانست.

۷- نبی تاجیما: ۱۱۷ سال و ۴۲ روز

نبی تاجیما: زاده ۴ اوت ۱۹۰۰ – درگذشته ۲۱ آوریل ۲۰۱۸

یکی دیگر از ابرصدساله های جهان، نبی تاجیما ژاپنی بود. او بعد از فوت ویولت براون در ۱۵ سپتامبر ۲۰۱۷ (جمعه ۲۴ شهریور ۱۳۹۶) پیر ترین انسان آشنا شده است دنیا و آخرین انسان زنده بازمانده از قرن نوزدهم میلادی بود.

همچنین از او به عنوان پیرترین انسان آشنا شده است در کشور ژاپن و قاره آسیا یاد می شود.نبی تاجیما در جوانی در مزرعه کار می کرد و تا میانسالی مشغول کشاورزی بوده هست. او در فوریه ۲۰۰۲ به منزل سالمندان کیکای انتقال یافته شد و تاکنون در آنجا زندگی می کند. وی بر اثر شکستگی استخوان ناشی از سقوط از ارتفاع، جهت هر لحظه ویلچرنشین شد.

تاکنون بیش از یکهزار و ۵۰۰ ابرصدساله در تاریخ ثبت شده است است.

بیشتر غذای مورد مصرف وی، سوشی و ماهی قزل آلا بود. نبی تاجیما، در ۲۱ آوریل ۲۰۱۸ (۱ اردیبهشت ۱۳۹۷) در ۱۱۷ سالگی بر اثر عوارض ناشی از کهولت سن درگذشت.

واژه های کلیدی: براون | تاریخ | زندگی | اخبار گوناگون

تصاویر) + زن‌های اَبَر صدساله‌ دنیا را بشناسید (

تصاویر) + زن‌های اَبَر صدساله‌ دنیا را بشناسید (

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs